Medel Smart, inhalator przenośny akumulatorowy, 1 sztuka

Marka: MEDEL

Inhalator pneumatyczno-tłokowy z akumulatorem, cichy i bardzo wydajny.

Dostępny
243,57

O produkcie: Medel Smart, inhalator przenośny akumulatorowy, 1 sztuka

100022021

Opis

Akumulatorowy inhalator pneumatyczno-tłokowy.

Właściwości

Medel Smart to przenośne urządzenie, które pozwala przeprowadzać inhalacje nawet w podróży. Inhalator jest lekki i poręczny – waży zaledwie 200 g, a jego długość 10 cm przypomina wielkością smartfony. Ponadto charakteryzuje się cichą pracą – generuje hałas na poziomie zaledwie 45 dBA. Dzięki temu korzystanie z urządzenia podczas podróży nie jest uciążliwe dla innych pasażerów.

Inhalacje wykonywane za pomocą Medel Smart wspierają leczenie infekcji górnych dróg oddechowych. Odpowiada za to wielkość cząsteczki wynosząca 4,12 μm (MMAD), która dobrze wchłania się w oskrzelach i oskrzelikach. Szybkość nebulizacji wynosi 0,25 ml/min, dzięki czemu średni czas podania 2 ml leku wynosi zaledwie 8 minut.

Inhalator Medel Smart został wyposażony w wydajną baterię. Na jednym ładowaniu może pracować nawet 45 minut. O konieczności naładowania akumulatora poinformuje Cię dioda w kolorze czerwonym. Ładowarkę podłączysz przez port Mikro USB, wykorzystując kabel taki sam jak do ładowania telefonu komórkowego. Gdy bateria będzie już pełna, zapali się dioda w kolorze niebieskim. Zestaw Medel Smart obejmuje:

  • nebulizator,
  • ustnik,
  • klasyczną maseczkę pediatryczną,
  • standardową maseczkę dla dorosłych,
  • końcówkę do nosa,
  • filtry do inhalatora x5,
  • przewód powietrzny,
  • ładowarkę USB i kabel Mikro USB,
  • pojemną torbę na urządzenie oraz zestaw akcesoriów.

Urządzenie Medel Smart jest odpowiednie do stosowania przez dzieci oraz dorosłych. Może być wykorzystywane zarówno do podawania soli fizjologicznej, jak i leków o odpowiedniej wielkości cząsteczek.

Jak działa inhalator Medel Smart?

Urządzenie pozwala na przeprowadzenie inhalacji, które wspierają w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych. Zastosowanie roztworu soli fizjologicznej przyczynią się do nawilżenia górnych dróg oddechowych – eliminuje dyskomfort i ułatwia oddychanie. 

Jak używać inhalatora Medel Smart?

Z urządzenia Medel Smart korzystaj zgodnie z zaleceniami producenta. Jako że inhalator pracuje w systemie przerywanym, po 30 minutach działania należy zrobić 30 minut przerwy.

Otwórz nebulizator. Wlej odmierzoną ilość leku / roztworu soli fizjologicznej i zamknij nebulizator. Jedną końcówkę przewodu powietrznego podłącz do odpowiedniego wylotu, a drugą – z wylotem powietrza na urządzeniu. Naciśnij włącznik i przystąp do inhalacji.

Czy są przeciwwskazania do używania inhalatora Medel Smart?

Producent nie informuje o przeciwwskazaniach do użytkowania tego przenośnego inhalatora. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem.


Jak stosować

Postępować zgodnie z dołączoną instrukcją.

Przeznaczenie

Aparat do wykonywania nebulizacji.

Waga

masa netto: 200 g

Dystrybutor

NOVAMED SP. Z O.O.

Producent

NOVAMED SP.Z O.O.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.