Medel

  (16)

Medel to włoska firma założona w 1966 roku przez Giancarlo Attolini. Od tego czasu zajmuje się produkcją urządzeń diagnostycznych. Współpracuje z uczelniami i przedsiębiorstwami farmaceutycznymi. Obecnie Medel eksportuje 60% swojej produkcji do 70 krajów na całym świecie.

Sortuj według

Aparatura pomiarowa Medel do domu i szpitala

Na początku swojej działalności firma Medel – jako pierwsza – opracowała inhalator przenośny zasilany bateryjnie, a następnie opatentowała zastosowane w nim technologie. Firma korzysta z nich do dziś, tworząc sprzęt medyczny do użytku domowego i profesjonalnego w wersji mobilnej. Oferta obejmuje ciśnieniomierze, termometry, nawilżacze, wagi, poduszki elektryczne, elektrostymulatory, liczniki kroków, nebulizatory i monitory pracy serca. Wszystkie urządzenia Medel są zasilane bateriami.

Medel oferuje także sprzęt z serii Professional, stworzony z myślą o pacjentach szpitali. Urządzenia wyposażono w komponenty o wzmocnionej wytrzymałości, przeznaczone do pracy ciągłej. Inhalator kompresorowy Medel Professional ma także wyjmowany pojemnik do sterylizacji akcesoriów, który stanowi część jego obudowy. W skład zestawu wchodzą maski dla dzieci i dorosłych oraz wymienne ustniki i filtry powietrza.

Urządzenia diagnostyczne Medel wyposażone w innowacyjne technologie

Urządzenia Medel dostępne w Dr. Max wyposażono w podświetlane wyświetlacze LCD pokazujące poziom naładowania oraz wynik przeprowadzonych pomiarów. Niektóre sprzęty tej marki pracują dzięki łączności Bluetooth, pozwalając na zintegrowanie ze smartfonem. Urządzenia te zapamiętują ostatnie pomiary. Wagi Medel wyposażono również w funkcję Auto Hold, która pozwala na bardziej precyzyjne ważenie najmłodszych. Urządzenia te mierzą BMI, poziom wody w organizmie oraz procent tkanki tłuszczowej. Marka ma w swojej ofercie także termometry owulacyjne, współdziałające ze smartfonem i aplikacją do monitorowania cyklu OVY.

Aparatura diagnostyczna Medel jest produkowana zgodnie z wymogami Systemy Certyfikatów Jakości ISO 9001 i ISO 13485. Przed dopuszczeniem produktów do użytku firma przeprowadza testy wydajnościowe, trwałościowe i bezpieczeństwa. Produkty Medel są objęte gwarancją, a firma zajmuje się także profesjonalnym serwisem swoich wyrobów.