Monovisc, 15-25 mg/ml, 1 ampułkostrzykawka 4 ml

Ampułkostrzykawka - roztwór hialuronianu sodu na zwyrodnienie stawów.

Dostępny
559,88

O produkcie: Monovisc, 15-25 mg/ml, 1 ampułkostrzykawka 4 ml

100012393

Opis

Monovisc zastrzyk z usieciowanego hialuronianu sodu to pojedyncza iniekcja usieciowanego hialuronianu sodu, zaprojektowana aby zwalczać objawy choroby zwyrodnieniowej stawów.
Stawy dotknięte chorobą zwyrodnieniową mają zwykle niższe stężenie kwasu hialuronowego w płynie stawowym. W rezultacie płyn stawowy ma również mniejszą lepkość i elastyczność, co zmniejsza jego zdolność do nawilżania stawu i amortyzowania wstrząsów.

Właściwości

Monovisc to jałowy, nie alergizujący roztwór hialuronianu sodu, lekko-usieciowany za pomocą opatentowanego chemicznego czynnika sieciującego. Zawiera nisko-usieciowany hialuronian sodu (NaHA) rozpuszczony w soli fizjologicznej, buforowanej fosforanem o stężeniu fizjologicznym, osmolowym. Wykonany z ultra czystego, wytwarzanego w wyniku fermentacji bakteryjnej, hialuronianu sodu o dużej masie cząsteczkowej.

Tabela

MONOVISCTM to sterylna wiskoelastyczna substancja dostarczana w szklanej jednorazowej
strzykawce o poj. 4,0 ml. W każdym mililitrze preparatu MONOVISCTM znajduje siȩ 15-25 mg
słabo usieciowanego hialuronianu sodu (NaHA) w roztworze soli fizjologicznej buforowanej
fosforanami.


Skład

Słabo usieciowany kwas hialuronowy; fizjologiczny roztwór soli pH 7.

Monovisc to sterylna wiskoelastyczna substancja dostarczana w szklanej jednorazowej strzykawce o poj. 4,0 ml. W każdym mililitrze preparatu Monovisc znajduje siȩ 15-25 mg słabo usieciowanego hialuronianu sodu (NaHA) w roztworze soli fizjologicznej buforowanej fosforanami.


Jak stosować

Wymagana ilość Monovisc jest wstrzykiwana przez sterylną, jednorazową igłę do iniekcji podskórnych o odpowiednim rozmiarze do wybranej przestrzeni stawowej.

Przeznaczenie

Wiskosuplementacja produktem Monovisc ma na celu zastąpienie naturalnego kwasu hialuronowego, zapewniając znaczne zmniejszenie bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową stawów. Monovisc jest wskazany jako suplement wiskoelastyczny lub zamiennik mazi stawowej w ludzkich stawach. Nadaje się do leczenia objawów dysfunkcji stawowych u ludzi, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów. Działanie Monoviscu polega na nawilżeniu i wsparciu mechanicznym.

Ostrzeżenia

Zastrzyk preparatu powinien podać personel medyczny przeszkolony w przyjętych technikach wstrzykiwania środków do przestrzeni stawowych.

Produkt jest jednorazowy i nie wolno go poddawać ponownej sterylizacji.Zaleca się środki ostrożności typowe dla wszelkich procedur zastrzyków dostawowych.Wymagana do podania ilość preparatu zależy od miejsca zastrzyku i anatomii pacjenta i musi zostać wyznaczona przez wykonujący zabieg personel medyczny.Nie należy podawać nadmiernej ilości hialuronu sodu, a pacjenta należy ściśle monitorować.Nie należy przepełniać przestrzeni stawowej.W przypadku zwiększenia się bólu w trakcie wstrzykiwania środka, zabieg należy przerwać i wyciągnąć igłę.Preparat należy przechowywać w temperaturze od 2°C do 25°CPowtórne użycie igieł lub strzykawek wykorzystywanych do iniekcji preparatu może spowodować przeniesienie czynników zakaźnych, jak również patogenów przenoszonych przez krew.


Dystrybutor

BIOTECH SP. Z O.O.

Producent

Anika Therapeutics, Inc.
236 West Cummings Park
Woburn, MA 01801
U.S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.