Nioxin

  (25)

Nioxin to amerykańska marka specjalizująca się w produkcji profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów wypadających i osłabionych. Istnieje na rynku od 1987 roku i przez wszystkie lata działalności stworzyła 6 linii produktów przeznaczonych do różnych typów włosy.

Sortuj według

Z czego słyną kosmetyki marki Nioxin?

Marka Nioxin powstała we współpracy z ekspertami z różnych dziedzin medycyny. W jej formowaniu brali udział m.in. dermatolodzy i trycholodzy. Od początku głównym założeniem firmy było dostarczenie produktów przeznaczonych do kompleksowej pielęgnacji i wspierania medycznych preparatów na porost włosów. W tym celu opracowano kilka linii określanych jako Thinning Hair System Kits, czyli 6 systemów odpowiednich do stosowania przy różnych typach włosów. Każdy z nich składa się z 3 etapów:

  • Oczyszczania — polega na umyciu włosów szamponem w celu usunięcia ze skóry głowy i włosów sebum, kwasów tłuszczowych i innych zanieczyszczeń;
  • Odżywianie — ma za zadanie zapewnić włosom nawilżenie;
  • Wzmacnianie — pozwala wzmocnić ochronę włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Kosmetyki Nioxin — 6 linii na różne potrzeby włosów

Gama kosmetyków Nioxin jest podzielona na 6 różnych systemów, a każdy z nich sprawdza się przy pielęgnacji innego typu włosów.

  • Nioxin System 1 — stworzony dla włosów naturalnych mających lekką tendencję do wypadania;
  • Nioxin System 2 — odpowiedni do włosów cienkich i naturalnych;
  • Nioxin System 3 — przeznaczony dla włosów farbowanych, cienkich i delikatnie przerzedzonych;
  • Nioxin System 4 — dopasowany do włosów farbowanych i znacznie przerzedzonych;
  • Nioxin System 5 — właściwy dla włosów suchych, lekko przerzedzonych i osłabionych przez zabiegi chemiczne (np. koloryzacja, trwała czy prostowanie);
  • Nioxin System 6 — opracowany z myślą o włosach poddawanych zabiegom chemicznym i silnie przerzedzonych.

Kosmetyki Nioxin

W ofercie producenta znajdziesz rozmaite kosmetyki do włosów Nioxin, których cena zależy od wielu czynników. Do dyspozycji konsumentów pozostają zarówno pojedyncze kosmetyki w dużych opakowaniach, jak i całe zestawy przeznaczone do wieloetapowej pielęgnacji. Niezależnie od wybranego produktu, możesz liczyć na kompleksową pomoc w zachowaniu odpowiedniej równowagi skóry głowy i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi.