Octenisan MD Nasal Gel, żel do nosa, 6ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

16,85

O produkcie

100037218

Octenisan MD Nasal Gel to wyrób medyczny w postaci żelu do nawilżania, oczyszczania i dekontaminacji przedsionków nosa.

Właściwości

Octenisan MD Nasal Gel służy do nawilżania, oczyszczania i dekontaminacji przedsionków nosa, poprzez czyszczenie fizyczne oraz do wspomagania leczenia ran w przypadku uszkodzeń nabłonka nosa. Zapewnia odpowiednią wilgotność przedsionków nosa i zapobiega podrażnieniom. Jest szczególnie przydatny na oddziałach intensywnej opieki medycznej, oddziałach zakaźnych, przed planowanymi zabiegami operacyjnymi, do dekolonizacji MDRO.

Zalety:
- dekontaminacja przedsionków nosa
- nawilżanie
- oczyszczanie
- zawiera oktenidynę.

Skład

woda oczyszczona, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, dichlorowodorek oktenidyny

Jak stosować

Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, wyrób medyczny Octenisan MD Nasal Gel należy stosować maksymalnie 2 razy na dobę przez okres 5 dni. Wyrób medyczny Octenisan MD Nasal Gel jest przeznaczony wyłącznie do stosowania w przedsionkach nosa. Odpowiednią ilość żelu umieścić w przedniej części nosa (przedsionki nosa) np. za pomocą patyczka kosmetycznego, następnie należy zamknąć nos poprzez boczne ściśnięcie skrzydełek nosa. Masować między kciukiem a palcem wskazującym - co ułatwia równomierne rozprowadzenie żelu w przedsionkach nosa. W razie potrzeby należy najpierw dokładnie oczyścić nos za pomocą wilgotnego wacika. Nadmiar żelu usunąć delikatnie wacikiem. Należy uważać żeby pozostawić w przedsionkach nosa warstwę żelu. W celu zapobiegania przenoszenia zarazków należy unikać bezpośredniego kontaktu z końcówką otwartej tuby.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia czy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować w połączeniu z preparatami oczyszczającymi takimi jak mydła, maści, olejki, enzymy itp., ponieważ istnieje możliwość wejścia w reakcję z konserwantem. Nie stosować równocześnie z produktami zawierającymi PVP-jod, ponieważ może to przyczynić się do powstawania przebarwień i ograniczenia działania antyseptycznego PVP-jodu. Aby zapobiec możliwym uszkodzeniom tkanki, nie należy stosować Octenisan MD Nasal Gel na chrząstkę, do uszu oraz do oczu. Nie wprowadzać preparatu do jamy nosowej. Tylko do użytku zewnętrznego. Nie stosować do infuzji ani do wstrzyknięć. Nie spożywać. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 1 roku życia. Tubkę z żelem należy przechowywać w temperaturze pokojowej i chronić przed słońcem. Przechowywać w miejscu niwidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Waga

6 ml netto

Producent

Schülke & Mayr GmbH
Robert-Koch-Str. 2
22851 Norderstedt, Niemcy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.