Oleiq

Oleiq jest polską marką należącą do firmy SYLVECO. Zajmuje się produkcją naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych o prostych składach i delikatnych zapachach. Obecnie w ofercie marki znaleźć można preparaty do twarzy i włosów dla skóry o różnych potrzebach.

Sortuj według

   Kosmetyki do pielęgnacji skóry, ciała i włosów Oleiq

   Najpopularniejszymi kosmetykami Oleiq są hydrolaty i oleje roślinne do pielęgnacji skóry. Marka słynie m.in. z Oleiq hydrolatu z róży damasceńskiej, który pomaga nawilżyć cerę i włosy oraz wspiera w walce z trądzikiem różowatym. Firma ma w swojej ofercie także preparaty do ciała, dłoni, stóp i higieny jamy ustnej. Niektóre kosmetyki Oleiq zostały zamknięte w przyciemnionych butelkach szklanych. Opakowania te chronią preparaty przed promieniowaniem słonecznym.

   Marka Oleiq oferuje także serię kosmetyków dla niemowląt. Produkty te nie zawierają aromatów, barwników i sztucznych konserwantów. Wśród nich można wyróżnić łagodzące zasypki, kremy do twarzy i płyny do kąpieli. Kosmetyki Oleiq dostępne w Dr. Max dla niemowląt mogą być stosowane po pierwszym miesiącu życia. Pomagają utrzymać właściwą barierę hydrolipidową i zapobiec nadmiernej utracie wody.

   Kosmetyki Oleiq o naturalnych, certyfikowanych składach

   Kosmetyki Oleiq zawierają naturalne składniki, w większości pochodzące z Polski. Produkty te zostały pozbawione syntetycznych dodatków, silikonów i drażniących konserwantów. Kosmetyki pielęgnacyjne Oleiq nie są testowane na zwierzętach. Wiele z nich nie zawiera także substancji pochodzenia zwierzęcego. Produkty te mają delikatne, naturalne zapachy bez dodatku sztucznych aromatów. Mogą być stosowane przez osoby z tendencją do alergii innych problemów dermatologicznych. Powstają z myślą o potrzebach skóry wrażliwej. Kosmetyki do twarzy, włosów i ciała Oleiq mają przystępne ceny, dlatego sprawdzają się w codziennej pielęgnacji.

   Wszystkie składniki zawarte w hydrolatach i olejach z czarnuszki, konopi, czarnego bzu, granatu, truskawki, wiśni i żurawiny Oleiq pochodzą z upraw ekologicznych. Są zgodne z normą PL-EKO-07. Olej z pachnotki został natomiast oznaczony certyfikatem Kiwa BCS Öko-Garantie GmbH, a z pestek śliwki – COSMOS. W skład niektórych hydrolatów Oleiq wchodzą też sole sodowe kwasu lewulinowego i anyżowego, zgodne z wymaganiami COSMOS.