Posterisan H, 0,1667 g/2,5mg, 25 g maści doodbytniczej

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
52,98

O produkcie: Posterisan H, 0,1667 g/2,5mg, 25 g maści doodbytniczej

100038541

Opis

Posterisan H pobudza układ odpornościowy organizmu i wspomaga naturalną reakcję obronną na zakażenia. Działanie to doprowadza do zmniejszenia świądu i pieczenia. Dzięki zawartości hydrokortyzonu, Posterisan H dodatkowo zmniejsza świąd i procesy zapalne.

Wskazania

Kiedy nie stosować leku Posterisan H:
- jeśli pacjent ma uczulenie na standaryzowaną zawiesinę kultury bakteryjnej, hydrokortyzon lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).
- jeśli u pacjenta występują określone patologie skórne (np. gruźlica, kiła, rzeżączka) w leczonej okolicy, ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybica, zapalenie skóry okolicy ust i trądzik różowaty.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Posterisan H:
- jeśli pacjent ma uczulenie na standaryzowaną zawiesinę kultury bakteryjnej, hydrokortyzon lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
- jeśli u pacjenta występują określone patologie skórne (np. gruźlica, kiła, rzeżączka) w leczonej okolicy, ospa wietrzna, reakcje poszczepienne, grzybica, zapalenie skóry okolicy ust i trądzik różowaty.
Nie stosować u dzieci do 12 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Posterisan H należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku zakażeń grzybiczych wymagane jest jednoczesne stosowanie działających miejscowo leków przeciwgrzybiczych.
Podczas leczenia za pomocą maści Posterisan H, wytrzymałość na rozciąganie prezerwatyw może być zmniejszona ze względu na zawartość żółtej miękkiej wazeliny. Może to wpłynąć na bezpieczeństwo stosowania tych produktów.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci do 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Jednoczesne stosowanie maści Posterisan H i glikokortykosteroidów w postaci tabletek, kropli lub wstrzyknięć może powodować zwiększenie występowania opisanych działań niepożądanych leku Posterisan H i działań niepożądanych glikokortykosteroidów.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania tego leku u kobiet w ciąży. W związku z tym lek powinien być stosowany podczas ciąży jedynie w przypadkach, gdy jest to bezwzględnie konieczne i po dokładnej ocenie stosunku korzyści do ryzyka.

Karmienie piersią
Hydrokortyzon przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Należy unikać karmienia piersią podczas ciągłego podawania hydrokortyzonu lub podawania go w dużej dawce.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób)
Miejscowe reakcje nadwrażliwości (np. świąd i pieczenie)

Niezbyt często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 osób)
Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (np. z powodu nadwrażliwości na środek konserwujący fenol)
Duża dawka leku stosowana przez długi okres może powodować atrofię skóry (stopniowe zmniejszanie objętości skóry), teleangiektazje (obecność poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych, potocznie określonych jako pajączki naczyniowe), rozstępy i trądzik sterydowy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są standaryzowana zawiesina kultury bakteryjnej Escherichia coli i hydrokortyzon.
1 gram maści zawiera 166,7 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli (zabitej 3,3 mg płynnego fenolu) i 2,5 mg hydrokortyzonu. W skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 500 mln bakterii Escherichia coli zabitych i konserwowanych fenolem.
Pozostałe składniki to: lanolina, wazelina żółta.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek Posterisan H nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Producent

DR. KADE Pharmazeutische Fabrik GmbH
Rigistrasse 2
12277 Berlin
Niemcy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.