Profolium, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety zawiera kwas foliowy, przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Dostępny
12,20

O produkcie: Profolium, suplement diety, 30 kapsułek

100015541

Opis

Profolium to suplement diety polecany w szczególności kobietom planującym ciążę, w ciąży i karmiącym piersią, w celu uzupełnienia diety w aktywną formę kwasu foliowego. Profolium może być stosowany również u osób dbających o prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego oraz zachowanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

Właściwości

Formuła suplementu diety Profolium bazuje na metylowanym kwasie foliowym, który jest aktywną formą kwasu foliowego o wysokiej biodostępności. Dzięki temu może być lepiej wchłaniany w układzie pokarmowym. Preparat Profolium ma postać kapsułek. Kwas foliowy zalicza się do rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B i jest dostarczany do organizmu wraz z dietą. Bierze udział w wielu ważnych procesach metabolicznych, a skutki jego niedoboru mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia*. Aby mógł pełnić istotne funkcje biologiczne w organizmie, musi zostać przekształcony do aktywnej biologiczne formy.

W populacji często obserwuje się mutację w genie MTHFR, która wpływa na znaczne ograniczenie tego procesu. Taka mutacja występuje u 8-40% populacji Europy i powoduje spadek aktywności genu do 70%. Zaburzenie szlaku przemian skutkuje niedostatecznym metabolizowaniem kwasu foliowego przez co nie może on spełniać swojej roli w organizmie na optymalnym poziomie. Zaburzenia wchłaniania kwasu foliowego mogą też wynikać ze stosowania używek takich jak alkohol czy nikotyna. Przyswajalność obniżają również stany zapalne układu pokarmowego i przyjmowanie niektóry leków (zwłaszcza antagonistów kwasu foliowego). Lepszemu wchłanianiu kwasu foliowego w organizmie sprzyjają witamina B12, witamina C, cynk czy żelazo**.

Kwas foliowy zalicza się do grupy folianów, które:

  • odgrywają istotną rolę we wzroście tkanek matczynych podczas ciąży. Ponadto pomagają zmniejszać ryzyko rozwoju wad wrodzonych cewy nerwowej u płodu*;
  • wspierają prawidłową syntezę aminokwasów;
  • uczestniczą w poprawnej produkcji krwi;
  • biorą udział w procesie podziału komórek;
  • pomagają w zachowywaniu odpowiedniego metabolizmu homocysteiny, regulując stężenie tego aminokwasu we krwi*.

1 kapsułka preparatu Profolium zawiera 418 μg aktywnego kwasu 5-metylotetrahydrofoliowego (5-MTHF), co odpowiada 400 μg kwasu foliowego. Taka ilość jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników kobietom planującym potomstwo, będącym w ciąży (bez obciążonego wywiadu położniczego) i karmiącym piersią.

Kiedy brać Profolium?

Możesz stosować suplement diety Profolium, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat sprawdzi się również u osób dbających się o poprawne działanie układu krwiotwórczego.

Jak długo można stosować Profolium?

Suplement diety Profolium możesz stosować przez dowolnie długi okres.

Czy stosowanie Profolium w ciąży jest bezpieczne?

 Suplement diety Profolium jest odpowiedni dla kobiet w ciąży.

*https://agro.icm.edu.pl/agro/element/bwmeta1.element.agro-2c5f8eab-4aa3-4401-b43f-4024f7884a9f/c/fulltext733.pdf

**https://www.woia.pl/dat/attach/836_praca-specjalizycyjna---mgr-joanna-gaszynska.pdf


Tabela

składniki 1 kapsułka % RWS*
Kwas 5-metylotetrahydrofoliowy
w tym
kwas foliowy
418 µg

400 µg
---

200%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza, hydroksypropylometyloceluloza (składnik otoczki), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu, glukozamina 5MTHF.

Jak stosować

Przyjmować po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli – 1 kapsułka dziennie.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest dla osób dorosłych w celu uzupełniania diety w aktywną formę kwasu foliowego, szczególnie kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią oraz osób dbających o właściwe funkcjonowanie układu krwiotwórczego.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Waga

Masa netto: 11 g

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.