Riposton, 10 tabletek musujących

Tabletki musujące do sporządzania roztworu nawadniającego organizm.

Dostępny
19,13

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Riposton, 10 tabletek musujących

100007789

Opis

Riposton to tabletki musujące do sporządzania roztworu nawadniającego organizm po spożyciu alkoholu lub wysiłku fizycznym. Przeznaczony jest dla osób dorosłych do uzupełnienia utraconych płynów i składników mineralnych. Dodatkowo produkt został wzbogacony o cholinę, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby.

Właściwości

Riposton to środek spożywczy wzbogacający dietę w ważne dla zdrowia pierwiastki (w postaci elektrolitów – chlorku sodu i chloru potasu) oraz cholinę i glukozę. To musujące tabletki znajdujące się w poręcznej fiolce. Przygotowany z nich roztwór do picia ma przyjemny pomarańczowy smak. Riposton można spożywać w przypadku utraty dużej ilości płynów. Składniki aktywne znajdujące się w tym produkcie pomagają nawodnić organizm, a także przywrócić mu prawidłową gospodarkę wodno-elektrolitową.

  • Chlorek sodu wspomaga utrzymanie i przywrócenie równowagi elektrolitycznej płynów ustrojowych oraz nawodnienie organizmu. Odpowiada też za prawidłową pracę mięśni.
  • Chlorek potasu wspiera gospodarkę wodną oraz kwasowo-zasadową organizmu i pomaga zapobiegać nagłym skurczom mięśni. Odpowiada za przewodzenie impulsów nerwowych oraz regulowanie funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Ten elektrolit bierze udział w przemianie węglowodanów, a także wspomaga pracę serca.
  • Cholina (witamina B4) to prekursor fosfatydylocholiny, która jest składnikiem m.in. kwasów żółciowych. Wspomaga pracę wątroby oraz pomaga zapobiegać jej stłuszczeniu (odpowiada za metabolizm cholesterolu i innych tłuszczów). Cholina bierze udział w produkcji acetylocholiny – neuroprzekaźnika niezbędnego do przesyłania impulsów nerwowych – i wspiera pracę całego układu nerwowego.
  • Glukoza jest szybko wchłaniana przez organizm człowieka. To cukier prosty, który stanowi dla niego źródło energii i jednocześnie wspomaga zachodzenie w nim ważnych procesów. Glukoza znalazła się w Riposton, by pomóc zahamować zmiany metaboliczne wywołane przez etanol, zapobiegać kwasicy i zwalczać skutki odwodnienia (spowodowane m.in. dużym wysiłkiem czy spożyciem alkoholu). Wspomaga ona też przyspieszenie procesu odtruwania organizmu. Oprócz tego glukoza pomaga przy hipoglikemii, która może wystąpić po spożyciu alkoholu.

Jak działa Riposton?

Riposton to źródło ważnych dla zdrowia pierwiastków wspomagających nawadnianie organizmu. Znajdujące się nim składniki wspomagają przywrócenie równowagi elektrolitycznej oraz kwasowo-zasadowej. Skład Riposton wzbogacono o glukozę pomagającą nawodnić organizm, przyspieszyć proces jego odtruwania i podnieść poziom cukru we krwi. Formułę Riposton uzupełniono o cholinę, która wspiera funkcjonowanie wątroby.

Kiedy brać Riposton?

Po Riposton można sięgać wtedy, gdy organizm utraci dużą ilość wody, a wraz z nią składniki mineralne. Producent tego suplementu diety rekomenduje jego przyjęcie po spożyciu alkoholu i po wysiłku fizycznym.


Tabela

Składniki 2 tabletki musujące
Glukoza 2,2 g
Sód 650 mg
Potas 360 mg (18% RWS*)
Cholina 83 mg

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: regulator kwasowości: kwas cytrynowy; glukoza; diwęglan sodu; chlorek potasu; chlorek sodu; winian choliny; regulator kwasowości: kwas jabłkowy; suszony koncentrat buraka czerwonego; aromat; substancja wiążąca: glikol polietylenowy; substancja słodząca: sukraloza; barwnik: rybofiawiny.


Jak stosować

Dwie tabletki rozpuścić w 400ml wody. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki. 


Przeznaczenie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Riposton przeznaczony do stosowania w przypadku spożycia nadmiernej ilości alkoholu lub w stanach zmęczenia po wysiłku fizycznym jako środek nawadniający organizm. Dla osób dorosłych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Riposton zawiera cukier i substancje słodzące.

Waga

8g

Producent

Aflofarm

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.