Sylimarol 70 mg, 30 tabletek drażowanych

Dostępny
16,21

Klienci kupili również

O produkcie: Sylimarol 70 mg, 30 tabletek drażowanych

100005341

Opis

Nazwa Sylimarol 70 mg
Nazwa międzynarodowa Silybi mariani extractum siccum
Dawka 0,07 g
Postać tabletki drażowane
Wielkość opakowania 30 tabletek

Sylimarol 70 mg, 30 tabletek drażowanych jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Substancją czynną leku Sylimarol jest wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego.


Działanie

Wspomaga pracę wątroby i łagodzi dolegliwości związane z niestrawnością, takie jak: wzdęcia, odbijanie.


Wskazania

Stosowany jest wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Sylimarol lub rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae.

Nie przeprowadzono badań odnośnie stosowania sylimaryny u dzieci, dlatego nie zaleca się stosowania leku Sylimarol u dzieci poniżej 12. roku życia.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek Sylimarol nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć wątroby.


Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku Sylimarol u dzieci do 12 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.


Ciąża

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu Sylimarol w czasie ciąży i karmienia piersią.


Dawkowanie

Stosowanie leku Sylimarol u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek Sylimarol wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.

Stosowanie leku Sylimarol u dzieci
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia.

Zastosowanie większej  dawki leku Sylimarol 70mg niż zalecana
Brak danych o objawach przedawkowania.

Pominięcie zastosowania leku Sylimarol 70mg
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki.

Przerwanie stosowania leku Sylimarol 70mg
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, Sylimarol 70mg może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.


Skład

Substancjami czynnymi leku Sylimarol są:
100 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum, DER 20-34:1, ekstrahent – metanol 90%)
Substancja pomocnicza dodana do wyciągu: benzoesan sodu
Ponadto lek Sylimarol zawiera substancje pomocnicze: glukozę, skrobię ziemniaczaną, sacharozę, talk, magnezu stearynian, gumę arabską, mieszaninę wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295).


Producent

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
ul. Towarowa 47-51, 61-896 Poznań


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.