Viscoplast, preparat do oczyszczania ran w sprayu, 75 ml

17,79
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100009534

Viscoplast preparat do oczyszczania ran jest gotowym do użycia, bezbarwnym, klarownym, prawie bezwonnym, bezbolesnym i szybko działającym roztworem wodnym.

Ostrzeżenia

Chronić przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Wyrób medyczny należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent

B.Braun

Przeznaczenie

Viscoplast Preparat przeznaczony do oczyszczania, spłukiwania i nawilżania powierzchownych ran (np. skaleczenia skóry, pogryzienia, ran ciętych, otarć, pęknięć skóry, zmiażdżenia) oraz powierzchownych poparzeń.

Skład

Prontosan Wound Spray: woda oczyszczona, powierzchniowo czynna betaina, 0,1% polyaminopropylu biguanidyny (poliheksanidyna).

Jak stosować

Oczyszczenie i pielęgnacja ran oraz poparzeń. W celu oczyszczenia i spłukania nanieść preparat na całą powierzchnię rany i jej otoczenie. Następnie przykryć ranę opatrunkiem. Aby ułatwić usuwanie zaschniętych opatrunków, pokrytych strupem należy zwilżyć je preparatem.

Właściwości

Przebadany dermatologicznie. Kompatybilny z materiałami, z których wykonane są cewniki i sondy. Optymalnie oczyszcza, co przyspiesza gojenie ran. Dodatkowo redukuje to powstawanie blizn i nieprzyjemny zapach. Preparat zapobiega zakażeniom rany i powstawaniu biofilmu. Chroni przed drobnoustrojami opornymi na antybiotyki (MRSA, VRE, ESBL). Dobrze tolerowany przez błony śluzowe i skórę, nie powoduje drażnienia ran. Nie hamuje ziarninowania i naskórowania.


Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.