Vitammy Zoom, elektroniczny termometr bezdotykowy

Marka: VITAMMY

Elektroniczny termometr bezdotykowy, który nie wymaga odkażania.

Dostępny
62,88

O produkcie: Vitammy Zoom, elektroniczny termometr bezdotykowy

100011737

Opis

Termometr bezkontaktowy, który mierzy temperaturę w 1 sekundę bez rozmnażania wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów. Nie wymaga dotykania osoby badanej więc nie wymaga odkażania i dezynfekcji. Może przebadać wiele osób w niedługim czasie bez ryzyka przeniesienia chorób.

Właściwości

Bezdotykowy, elektroniczny termometr Vitammy Zoom opracowano z myślą o bezpiecznym mierzeniu temperatury na czole w warunkach domowych. Urządzenie może być wykorzystywane przez osoby w każdym wieku. Przy prawidłowym stosowaniu trafnie i szybko ocenia temperaturę. Termometr pozwala na precyzyjny pomiar w krótkim czasie. Jego dokładność wynosi ±0.2°C w zakresie 35-42°C przy temperaturze otoczenia 15-35°C, a pomiar trwa około 1 sekundy.

Mechanizm działania termometru Vitammy Zoom polega na pomiarze temperatury człowieka poprzez wykrywanie intensywności światła podczerwonego emitowanego z powierzchni skóry nad tętnicą skroniową, główną tętnicą głowy. Tętnica skroniowa jest połączona z sercem przez tętnicę szyjną, bezpośrednio prowadzącą do aorty — głównego układu tętniczego tułowia, który zapewnia stały przepływ krwi. Dlatego zmiany temperatury ciała są zauważalne szybciej na czole niż w innych częściach ciała — w ustach, w odbycie czy pod pachą. Termometr przekształca zmierzone ciepło w odczyt temperatury na wyświetlaczu LCD.

Na dokładność i poprawność odczytu wykonywanego Vitammy Zoom mają wpływ rozmaite czynniki. Nie powinno się przeprowadzać pomiaru bezpośrednio po piciu, jedzeniu, myciu się czy suszeniu włosów. Ponadto termometr nie nadaje się do używania na spoconym czole. Nie należy również dokonywać pomiaru na skórze pokrytej kremem czy innym kosmetykiem. Termometr Vitammy Zoom zapisuje w pamięci 10 ostatnich wyników pomiarów wraz z datą, godziną i trybem w jakim przeprowadzono pomiar. Jest zasilany 2 bateriami AAA.

Jak używać termometru Vitammy Zoom?

Przed pierwszym użyciem Vitammy Zoom ustaw czas i datę, które będą wykorzystywane w trakcie pomiarów i zapisywane w pamięci urządzenia. Jeśli chcesz zmierzyć temperaturę, włącz termometr. Ekran LCD wyświetli krótko wszystkie swoje segmenty. Później na ekranie pojawi się zestaw podstawowych danych i usłyszysz sygnał dźwiękowy. Następnie wyceluj czujnikiem termometru Vitammy Zoom w środek czoła i rozpocznij pomiar naciskając przycisk „start”. Od tego momentu nie poruszaj urządzeniem aż do usłyszenia kolejnego sygnału dźwiękowego. Po piknięciu na ekranie zobaczysz wynik pomiaru. Jeśli chcesz wykonać kolejny pomiar, odczekaj 3 sekundy. Termometr Vitammy Zoom wyłącza się automatycznie po minucie bezczynności.

Z jakiej odległości mierzyć temperaturę termometrem Vitammy Zoom?

Temperaturę z wykorzystaniem Vitammy Zoom należy mierzyć z odległości około 2-3 cm.


Tabela

Kod Dostawcy VITAMMY DET-306
Marka VITAMMY
Ilość sztuk w opakowaniu 1 sztuka
Rodzaj baterii/zasilacza 2 baterie AAA
Rodzaj i funkcje termometru bezdotykowy, elektroniczny, na podczerwień, pomiar na czole, temperatura ciała
Miejsce pomiaru czoło lub przedmiot
Wymiary 153 × 41 × 44 mm
Waga urządzenia około 84 g z bateriami
Automatyczne wyłączenie Tak
Dokładność pomiaru ±0.2°C (0.4°F) w zakresie 35.0°C~42.0°C (95.9°F~107.6°F) przy temperaturze otoczenia 15°C~35°C (59°F~95°F). ±0.3°C (0.5°F) w pozostałych zakresach i temperaturach otoczenia.
Zakres pomiaru 34.0°C~43.0°C (93.2°F~109.4°F).
Czas pomiaru 1 s
Podziałka na wyświetlaczu 0.1°C (0.1°F)
Pamięć urządzenia 10 pomiarów
Skład zestawu 1 termometr na podczerwień VITAMMY ZOOM (DET-306), 2 baterie alkaliczne typu AAA, Instrukcja użytkownika.

Skład

1 termometr na podczerwień VITAMMY ZOOM (DET-306), 2 baterie alkaliczne typu AAA, Instrukcja użytkownika.

Dystrybutor

NOVAMED SP. Z O.O.

Producent

Novamed

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.