Oliwki, żele, maści do masażu

  (35)

Masaż jest świetnym sposobem na relaks, pobudzenie albo miłe spędzenie czasu we dwoje. Może wspomagać leczenie i odchudzanie, łagodzić ból, a także zapobiegać kontuzjom u sportowców. To zabieg, do którego potrzeba niewiele — wystarczą sprawne ręce (niekoniecznie fizjoterapeuty) i olejek do masażu.

Sortuj według
Żele, płyny, oliwki do masażu

Żele, płyny, oliwki do masażu

Olejki do masażu — sposób na domowe SPA

Aby skorzystać z masażu, możesz oczywiście udać się do specjalistycznego gabinetu, ale urządzenie domowego SPA dla siebie i bliskiej Ci osoby wcale nie jest trudne. Pięknie pachnące gotowe olejki do masażu można kupić w aptece lub drogerii. Możesz też skomponować własną mieszankę! Skrojona na miarę oliwka do masażu to świetny pomysł na prezent, pamiętaj jednak, aby wymieszać olej bazowy i olejki eteryczne w proporcjach minimum 3:1.

Olejek do masażu — jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego olejku, kremu czy oliwki do masażu jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać — odprężyć się, dodać sobie energii, ujędrnić ciało, a może zmniejszyć ból i stres? Każdy z tych celów osiągniesz, właściwie dobierając zapach i składniki olejku.

Produkty do masażu różnią się też konsystencją. Np. maść do masażu będzie prawdopodobnie gęstsza niż emulsja. Za to oliwka do masażu może zostawiać tłusty film na skórze, więc po zabiegu konieczna stanie się kąpiel lub szybki prysznic. Wszystko to warto uwzględnić przed zakupem produktu do masażu.

Szerokie zastosowanie maści i żeli do masażu w sporcie i rehabilitacji

Masaż sportowy skutecznie zapobiega kontuzjom nie tylko u zawodowych sportowców, ale również u amatorów. Umiejętnie wykonany zabieg z użyciem oliwki do masażu pomoże zminimalizować zakwasy i napięcie mięśni, a także zapewni ciału szybszą regenerację. Przed treningiem przyda się rozgrzewająca maść do masażu, która przygotuje ciało do ćwiczeń. Z kolei po wysiłku zmęczonym mięśniom przyniesie ulgę chłodzący żel do masażu albo maść przeciwbólowa.

Masaż leczniczy ma na celu złagodzenie objawów chorób i urazów narządów ruchu. Fizjoterapeuta wykorzystuje olejek do masażu, aby różnymi manualnymi technikami zmniejszyć przykurcze mięśni i pomóc w problemach ze stawami. W gabinetach rehabilitantów przyda się przewodzący żel do masażu, który można wykorzystywać w czasie elektroterapii.

Maść i żel do masażu — podział w zależności od przeznaczenia

Olejki do masażu można podzielić według różnych kryteriów. Jedno z nich to część ciała, do masażu której przeznaczony jest olejek (np. masaż twarzy, pleców, okolic intymnych lub całego ciała). Można też sklasyfikować olejki, biorąc pod uwagę ich działanie. Wyróżniamy olejki:

  • wygładzające,
  • ujędrniające,
  • antycellulitowe,
  • rozgrzewające,
  • odżywcze,
  • nawilżające,
  • chłodzące
  • przeciwbólowe.

Żele do masażu można też podzielić na uniwersalne i specjalistyczne. Po pierwsze chętnie sięgną osoby, które wykonują masaż w warunkach domowych. Z kolei specjalistyczne preparaty na pewno znajdziesz w salonach piękności czy gabinetach kosmetycznych (np. żel do masażu na rozstępy albo cellulit) oraz u fizjoterapeutów (np. przeciwbólowa maść do masażu).