CutisHelp

  (17)

CutisHelp to polska marka należąca do firmy NTRADE Sp. z o.o. założonej w 2016 roku. Przedsiębiorstwo oferuje preparaty do skóry problematycznej. Zajmuje się produkcją kosmetyków z dodatkiem oleju z konopi siewnej Cannabis sativa dla dzieci i dorosłych.

Sortuj według

Produkty CutishHelp z olejem z konopi

W kremach, maściach, szamponach i balsamach CutisHelp zastosowano olej z konopi siewnych, pozyskiwany metodą ekstrakcji fizycznej. Do wytwarzania preparatów firma wykorzystuje nasiona spełniające kryteria dotyczące zawartości składników aktywnych. Marka testuje rośliny i sprawdza, czy są zgodne ze standardami produkcji farmakopealnej postaci oleju konopnego. CutisHelp ma w swojej ofercie dermokosmetyki oraz preparaty z serii MIMI, stworzone z myślą o najmłodszych.

Olej wchodzący w skład preparatów CutisHelp jest pozyskiwany metodą ekstrakcji CO2 zgodną z Patentem Europejskim nr EP1706127. Technika ta pozwala zachować właściwości substancji i zapobiega przedostawaniu się do niego białek, które mogłyby powodować podrażnienia dermatologiczne. Pozyskany olej jest poddawany badaniom laboratoryjnym pod kątem zawartości CBD, które może pomóc w walce ze stanami zapalnymi. W preparatach CutisHelp znajduje się maksymalnie 20% oleju konopnego. Substancja ta nie zawiera niepożądanych domieszek i naturalnych zanieczyszczeń ze względu na brak domieszki emulgatorów i stabilizatorów.

Kosmetyki CutisHelp na problemy skórne

Kosmetyki CutisHelp dostępne w Dr. Max są zamknięte w tubach i butelkach wykonanych z materiałów chroniących przed przenikaniem promieniowania UV. Preparaty mogą być stosowane w przypadku skóry suchej, łuszczycy, opryszczki, trądziku, egzemy, zapalenia, defektów skórnych oraz bólów narządów ruchu. Produkty CutisHelp nie są testowane na zwierzętach, ale niektóre z nich zawierają substancje pochodzenia zwierzęcego.

Kosmetyki CutisHelp z serii MIMI, jak np. balsam do ciała CutisHelp Mimi, mogą być stosowane u dzieci od pierwszych dni życia. Produkty zawierają opatentowany, ekstrahowany olej konopny w kontrolowanej postaci. Pomagają w walce z problemami skórnymi. Zawierają fitosterole, fosfolipidy, witaminy i minerały, które wspierają regenerację skóry, nawilżają, wygładzają i zmiękczają. Tokoferol i terpenal wykorzystuje się natomiast w przypadku stanów zapalnych. Kosmetyki CutisHelp mają przystępne ceny.