Alpa

  (4)

Alpa jest czeskim producentem nalewek spirytusowych, maści przeciwbólowych oraz kosmetyków ziołowych. Marka obecna na rynku od ponad 100 lat do tworzenia swoich wyrobów wykorzystuje składniki roślinne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Alpa na naszej stronie!

Sortuj według

  Poznaj markę Alpa 

  Alpa opracowuje naturalne produkty kosmetyczne i lecznicze. Wyroby marki można znaleźć w ponad 30 krajach świata. Pierwsze środki do nacierania ciała marki Alpa trafiły na rynek już w 1913 roku. Firma jest wierna swojej tradycji. Jej preparaty tworzone są bez większych zmian w recepturach, dostarczane w dobrze już znanych konsumentom opakowaniach, a ich produkcja odbywa się w Czechach.  

  Pierwszym wyrobem marki Alpa była Francovka, czyli mieszanka alkoholu, roślinnych wyciągów, olejków eterycznych oraz mentolu, przeznaczona do nacierania ciała. Aktualnie producent proponuje ok. 140 różnych preparatów. Wśród kosmetyków Alpa dostępne są m.in. pasty do zębów, wody kolońskie, pudry, środki do płukania ust, szampony czy płyny do golenia. 

  Mikstury ziołowe Alpa 

  Szczególne miejsce w ofercie Alpa zajmują mikstury ziołowe. Mają one uspokajające działanie i można stosować je na wiele sposobów. Najbardziej tradycyjnym produktem jest Alpa Francówka (inaczej Alpa Francovka). Mikstura zawierająca liczne olejki eteryczne i ekstrakty roślinne działa rozgrzewająco, przeciwzapalnie, przeciwbólowo i regenerująco. Można stosować ją w łagodzeniu objawów reumatyzmu, przeziębienia i grypy, zmęczenia, na ból głowy, zębów i nadmierne pocenie się stóp.  

  Alpa Francówka pomaga radzić sobie ze zmęczeniem, zwichnięciami, stłuczeniami oraz krwiakami. Może służyć do dezynfekcji niewielkich ran i zadrapań, do okładów, płukania jamy ustnej, masażu czy przygotowania orzeźwiającej kąpieli. Alpa Francovka sprawdzi się też jako balsam po goleniu, tonik do oczyszczania skóry oraz środek zapobiegający odleżynom. Podobnie wszechstronne zastosowanie ma Alpa Leśna - spirytusowa mikstura wzbogacona ekstraktem z igieł sosnowych.