4Flex Sport, 30 saszetek

Suplement diety z hydrolizatem kolagenu, winianem L-karnityny, wit. C.

Dostępny
75,37

Klienci kupili również

O produkcie: 4Flex Sport, 30 saszetek

100000013

Opis

4 Flex Sport to nowoczesny suplement diety, który został stworzony z myślą o osobach szczególnie aktywnych fizycznie.

Właściwości

Preparat 4Flex Sport zawiera 3 główne substancje aktywne:

 • hydrolizat kolagenu,
 • winian L-karnityny,
 • witaminę C.

Fortigel to kolagen naturalnego pochodzenia. Białko to pomaga utrzymać zdrowe kości, wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Włókna kolagenowe ulokowane w substancji międzykomórkowej tkanki łącznej są sprężyste, elastyczne i rozciągliwe, dzięki czemu nadają stawom wyjątkowe właściwości mechaniczne. L-karnityna pobudza metabolizm, zwiększa spalanie tłuszczów i wspomaga wzrost mięśni szkieletowych. Jej niedobór może prowadzić do osłabienia mięśni i zmęczenia. Z kolei witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania chrząstki i kości.

Wyjątkowe połączenie kolagenu Fortigel oraz L-karnityny sprawia, że preparat 4Flex Sport sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób uprawiających sport.

Fortigel – co to jest?

Stwierdzenie, że występujący w suplemencie diety 4Flex Sport Fortigel jest kolagenem, to trochę za mało. Fortigel to zoptymalizowane specyficzne peptydy kolagenowe, które powstają na drodze hydrolizacji kolagenu wieprzowego lub wołowego. Ten składnik ma korzystny wpływ na stawu, a jego skuteczność udowodniono w licznych badaniach*. Peptydy kolagenowe aktywują wzrost nowej tkanki chrzęstnej poprzez stymulację komórek, co łagodzi dyskomfort w stawach oraz zwiększa ich gładkość i ruchomość. Fortigel podawany drogą doustną zostaje wchłonięty w jelitach, a następnie gromadzi się w tkance chrzęstnej.

Kiedy brać 4Flex Sport?

Suplement diety 4Flex Sport jest przeznaczony dla osób uprawiających sport i aktywnych fizycznie, które chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki korzystnie wpływające na zachowanie właściwej struktury kości oraz sprawności mięśni i stawów. Badania przeprowadzone na 147 sportowcach*, którzy doświadczyli bólu stawów związanego z aktywnością fizyczną wykazało, że przyjmowanie hydrolizowanego kolagenu (Fortigel) poprawiło ich sprawność ruchową.

* https://www.gelita.com/en/products/collagen-peptides/fortigel

Jak długo można brać 4Flex Sport?

Preparat 4Flex Sport należy suplementować przez minimum 3 miesiące. Nie ma informacji na temat maksymalnego czasu stosowania tego suplementu diety. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.

4Flex Sport – jak stosować?

Preparat 4Flex Sport jest przeznaczony dla osób dorosłych. Zalecane dawkowanie to 1 saszetka na dobę. Proszek należy rozpuścić w szklance wody niegazowanej, mleka lub jogurtu i spożyć natychmiast po przygotowaniu.

Czy 4Flex Sport powoduje działania niepożądane?

Nie ma dostępnych informacji na temat działań niepożądanych preparatu 4Flex Sport – oczywiście pod warunkiem, że suplement był przyjmowany w dawkach zalecanych przez producenta lub lekarza. Nie wiadomo również o interakcjach produktu z lekami ani wpływie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Warto pamiętać, że w składzie proszku znajduje się sukraloza – popularny słodzik spożywczy.


Tabela

Składniki Zalecana dzienna porcja (1 saszetka)  RWS*
Hydrolizat kolagenu Fortigel®  7 g  
Winian L-karnityny 2 g 2 g  
Witamina C 20 mg 25%

*RWS – Referencyjne Wartości Spożycia


Skład

Składniki: hydrolizat kolagenu (kolagen pochodzenia wołowego (B) lub wieprzowego (P)- ostatni znak numeru partii) Fortigel, winian L-karnityny, substancja wypełniająca: maltodekstryna, aromat truskawkowy, kwas L-askorbinowy (witamina C), substancja słodząca: sukraloza.

1 saszetka zawiera: hydrolizat kolagenu Fortigel, winian L-karnityny, substancja wypełniająca: maltodekstryna, aromat truskawkowy, kwas L-askorbinowy (witamina C) 20mg (25%), substancja słodząca: sukraloza.
*RWS- Referencyjna Wartość Spożycia.


Jak stosować

 • Doustnie.
 • Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance niegazowanej wody.
 • Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.
 • Zaleca się stosować 30 minut przed planowanym treningiem.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia: 1 saszetka dziennie.


Przeznaczenie

Suplementacja codziennej diety w kolagen i L-karnitynę. Preparat polecany dla osób aktywnych, uprawiających sport wyczynowo i rekreacyjnie, dbających o kondycję, przygotowujących się do sezonowego uprawiania spotów letnich i zimowych, w okresie rehabilitacji ruchowej, obciążonych zwiększonym wysiłkiem fizycznym.


Ostrzeżenia

 • Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.
 • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
 • Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.
 • Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie).
 • Nie należy go stosować po terminie ważności.
 • Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
 • Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.
 • Kobiet w ciąży i matki karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Waga

282,6 g netto


Dystrybutor

VP VALEANT POLSKA sp. z o.o. sp. j.
ul. Przemysłowa 2
35-959 Rzeszów

Producent

Valeant

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.