Actifolin 0,8 mg, suplement diety, 30 tabletek powlekanych

Suplement diety zawiera różne foliany, które zapobiegają wadom wrodzonym.

Dostępny
19,29

O produkcie: Actifolin 0,8 mg, suplement diety, 30 tabletek powlekanych

100014599

Opis

ActiFolin® to preparat zawierający złożone źródło folianów.

Właściwości

Actifolin to suplement diety dla kobiet w ciąży i pań w wieku rozrodczym planujących potomstwo. Zawiera on składniki, które wspierają zdrowie matki, jak i płodu oraz wspomagają prewencję wad wrodzonych. Formuła tego preparatu została opracowana tak, aby odpowiadał on również na potrzeby kobiet, które mają problemy z przyswajaniem kwasu foliowego.

Kwas foliowy to rozpuszczalna w wodzie witamina z grupy B. Wspomaga on produkcję krwi, a także podział komórek. W przypadku kobiet ciężarnych przyczynia się do zminimalizowania ryzyka wystąpienia groźnych powikłań – stanu przedrzucawkowego i przedwczesnego porodu. Utrzymanie odpowiedniego poziomu kwasu foliowego w organizmie wspiera również zdrowie i prawidłowy rozwój płodu. Wspomaga on profilaktykę wad cewy nerwowej – w tym bezmózgowia, małomózgowia, rozszczepu kręgosłupa, przepukliny układu nerwowego.

Natomiast aktywna, gotowa do wykorzystania przez organizm forma folianu IV generacji, znajdująca się w tym preparacie, jest lepiej przyswajana przez organizm niż tradycyjny kwas foliowy. Dlatego suplement jest przeznaczony dla kobiet w nieprawidłowy sposób przyswajających tę witaminę. To właśnie folian IV generacji jest w tym przypadku wsparciem profilaktyki wrodzonych wad cewy nerwowej oraz wspomaga prawidłowy przebieg ciąży.

Stosowanie Actifolin jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia kobiet ciężarnych i planujących potomstwo. Znajdujące się w tym suplemencie diety foliany uzyskały status bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognized as Safe) przyznawany przez FDA (Agencję Żywności i Leków). Dlatego Actifolin można stosować bez obaw o zdrowie w ciąży i nienarodzone dziecko.

Jak   dawkować ActiFolin?

W przypadku tego suplementu, zaleca się połykać 1 tabletkę dziennie.

Jak działa ActiFolin?

Preparat uzupełnia dietę kobiety planującej w ciążę oraz ciężarnych zarówno w kwas foliowy, jak i łatwo przyswajalny przez organizm folian IV generacji. Składniki te wspierają zdrowie kobiety w czasie ciąży i jej prawidłowy przebieg, a także wspomagają profilaktykę wad cewy nerwowej u płodu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatu ActiFolin?

Ten suplement diety nie może być stosowany przez osoby nadwrażliwe na jakikolwiek jego składnik.

Czy stosowanie preparatu ActiFolin w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Tabletki z kwasem foliowym i folianami są bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Jednak ich stosowanie zawsze warto skonsultować z lekarzem.


Tabela

Składniki aktywne Zalecana dzienna porcja- 1 tabletka
Kwas foliowy (w tym): 800 µg (0,8 mg) [400% RWS; 100% RDS]
aktywna forma folianu (sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego) 400 µg (0,4 mg) [200% RWS; 100% RDS]
kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) 400 µg (0,4 mg) [200% RWS; 100% RDS]

Skład

Składniki: substancje wypełniające: celuloza, sorbitole; substancja zagęszczająca: hydroksypropylometyloceluloza, hydroksypropyloceluloza; substancje przeciwzbrylające: poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy; sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego; kwas pteroilomonoglutaminowy; substancja wypełniająca: talk; trójglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha; barwnik: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza, ryboflawiny.

Jak stosować

Tabletkę należy połknąć i popić wodą.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
1 tabletka.
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeznaczenie

Dla kobiet planujących ciążę i w ciąży.

Waga

Masa netto: 7,5 g (30 tabletek po 0,25 g)

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.