Activon Tuba, 100% leczniczy miód Manuka, 25 g

Wyrób medyczny zawierający miód Manuka o dużym potencjale antybakteryjnym.

Dostępny
23,91

O produkcie: Activon Tuba, 100% leczniczy miód Manuka, 25 g

100007175

Opis

Activon honey (UMF +12*) to leczniczy miód Manuka zawierający potencjał antybakteryjny, którego nie znajdziemy w innych rodzajach miodu.

Właściwości

Activon Tuba to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania na rany. W tubie z tym preparatem znajduje się 25 g czystego miodu manuka. Jest on wytwarzany przez pszczoły z pyłku krzewów Leptospermum scoparium rosnących w południowo-wschodniej Australii i w Nowej Zelandii. W 2006 roku Europejskie Towarzystwo Leczenia Ran (EWMA) uznało go za jeden z podstawowych środków antyseptycznych do leczenia ran*. Za właściwości miodu manuka, dzięki którym wykorzystano go do produkcji Activon Tuba, są odpowiedzialne znajdujące się w nim m.in. kwasy fenolowe i nadtlenek wodoru.

  • Wspomaga zwalczanie bakterii – czysty miód manuka zawdzięcza to zawartości nadltenku wodoru. Pomagając zwalczać bakterie, wspomaga on profilaktykę zakażenia ran.
  • Wspiera proces gojenia się rany – w miodzie tym znajdują się silne przeciwutleniacze rozpuszczalne w wodzie. Wspomagają one szybsze zachodzenie procesów granulacji rany (powstawanie na niej ziarniny złożonej z włókien kolagenowych) oraz epitalaizacji, czyli tworzenia się nowego naskórka.
  • Pomaga odprowadzać wodę i zapobiegać maceracji brzegów rany – czysty miód manuka znajdujący się w Activon Tuba jest substancją o wysokiej osmolarności. Wspomaga ochronę przed gromadzeniem się w miejscu zranienia niepożądanych, aktywnych substancji – np. cytokin czy proteinaz.

Jak działa Activon Tuba?

Activon Tuba zawiera miód manuka, który ma większy potencjał antybakteryjny niż inne miody*. Dzięki temu pomaga zahamować wzrost bakterii w miejscu rany. Wspiera też procesy jej autolitycznego oczyszczania, czyli wybiórczego usuwania tkanek martwiczych przez enzymy własnego organizmu.

Oprócz tego miód znajdujący się w Activon Tuba pomaga redukować nieprzyjemne zapachy z rany. Dzieje się tak, gdyż bakterie znajdujące się w miejscu zranienia mogą żywić się zawartymi w nim cukrami prostymi i nie metabolizują ludzkich aminokwasów, co jest przyczyną drażniącej woni.

Jak stosować Activon Tuba?

Activon Tuba stosuje się bezpośrednio na ranę.  Po jego aplikacji miejsce zranienia można dodatkowo opatrzyć (np. chłonnym kompresem). Jednak tubka preparatu może być używana tylko przez jedną osobę.

* https://kikgel.com.pl/produkty/manuka/#activon-tube


Jak stosować

Nałożyć środek bezpośrednio na ranę lub użyć w połączeniu z Activon Tulle lub Algivon aby zwiększyć koncentrację miodu. Ranę można pokryć dodatkowym opatrunkiem według uznania, stosując na przykład chłonny kompres lub folię poliuretanową. Tubka może być wykorzystana tylko u jednego pacjenta. Wykorzystać w ciągu 4 dni od otworzenia tubki.

Przeznaczenie

Activon może być stosowany na każdy rodzaj rany, w szczególności na rany martwicze i rany o nieprzyjemnym zapachu, w tym:
Owrzodzenia kończyn
Odleżyny
Rany chirurgiczne
Oparzenia
Przeszczepy miejscowe

Waga

25 g

DystrybutorProducent

Kikgel

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu