Activon Tuba, 100% leczniczy miód Manuka, 25 g

Marka: ACTIVON
Dostępny
23,55

O produkcie

100007175

Activon honey (UMF +12*) to leczniczy miód Manuka zawierający potencjał antybakteryjny, którego nie znajdziemy w innych rodzajach miodu.

Właściwości

W przypadku leczenia ran, obok antybakteryjnych właściwości, posiada on wiele innych cech:
Dzięki efektowi osmotycznemu pozwala na usunięcie tkanek martwiczych i wzrost nowej tkanki
Środek ten wyraźnie redukuje nieprzyjemny zapach wydobywający się z rany
Zapewnia wilgotność w okolicach rany, co pozwala na jej szybsze gojenie
Antybakteryjny - antybakteryjna aktywność miodu wiąże się głównie z działaniem nadtlenku wodoru, powstającego pod wpływem zawartego w miodzie enzymu – oksydazy glukozy.
Efekt osmotyczny - miód jako substancja o wysokiej osmolarności odprowadza nadmiar wody, co zapobiega maceracji brzegów rany i nadmiernemu gromadzeniu się aktywnych substancji w środowisku rany. Co więcej, pobudza on procesy jej autolitycznego oczyszczania i hamuje wzrost bakteryjny.
Szybsze gojenie się rany - miód bogaty w rozpuszczalne w wodzie przeciwutleniacze korzystnie wpływa na pobudzanie procesów granulacji i epitelializacji.
Redukcja nieprzyjemnego zapachu z rany - w przypadku ran o nieprzyjemnym zapachu, zastosowanie opatrunków z miodem ogranicza tę przykrą cechę.

Jak stosować

Nałożyć środek bezpośrednio na ranę lub użyć w połączeniu z Activon Tulle lub Algivon aby zwiększyć koncentrację miodu. Ranę można pokryć dodatkowym opatrunkiem według uznania, stosując na przykład chłonny kompres lub folię poliuretanową. Tubka może być wykorzystana tylko u jednego pacjenta. Wykorzystać w ciągu 4 dni od otworzenia tubki.

Przeznaczenie

Activon może być stosowany na każdy rodzaj rany, w szczególności na rany martwicze i rany o nieprzyjemnym zapachu, w tym:
Owrzodzenia kończyn
Odleżyny
Rany chirurgiczne
Oparzenia
Przeszczepy miejscowe

Waga

25 g

Dystrybutor


Producent

Kikgel

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Kategorie produktu