Aethylum chloratum, 70 g, aerozol

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
46,68

O produkcie: Aethylum chloratum, 70 g, aerozol

100042915

Opis

Aethylum chloratum, 70 g, aerozol rozpryskiwany na skórę gwałtownie paruje, pochłaniając dużo ciepła, wskutek czego dochodzi do znacznego oziębienia a nawet miejscowego zamrożenia spryskanego fragmentu skóry, powodującego znieczulenie zakończeń nerwów czuciowych i zniesienie odczuwania bólu.


Wskazania

Lek Aethylum chloratum Filofarm stosuje się do krótkotrwałego miejscowego znieczulenia skóry przy drobnych zabiegach chirurgicznych.


Ciąża

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Leku Aethylum chloratum Filofarm nie należy stosować w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią bez wyraźnego zalecenia lekarza.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
Lek Aethylum chloratum Filofarm stosuje się na skórę w celu wywołania miejscowego znieczulenia. Aerozol należy rozpylać z odległości 8-23 cm przez 3-7 sekund. Jeśli efekt miejscowego znieczulenia jest niewystarczający, aplikację można powtórzyć. W razie potrzeby aplikację można powtórzyć po 10 – 15 minutach.

Podczas stosowania leku nie należy jeść ani palić papierosów.

Dzieci i młodzież poniżej 12 lat
Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku Aethylum chloratum Filofarm u dzieci poniżej 12 lat, dlatego stosowanie chlorku etylu u dzieci w tej grupie wiekowej jest przeciwwskazane.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Aethylum chloratum Filofarm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, Aethylum chloratum Filofarm może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one występują.
Rzadko występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 10 000 leczonych pacjentów): miejscowe podrażnienie lub odmrożenie skóry spowodowane niską temperaturą skroplonego gazu, przewlekłe kontaktowe zapalenie skóry wskutek jej odtłuszczenia.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skład

Substancją czynną leku jest etylu chlorek 70,0 g.


Producent

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM
ul. Pułaskiego 39; 85-619 Bydgoszcz.


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.