Afrin

Afrin od firmy Bayer tworzy produkty pomagające udrożnić nos w przypadku kataru siennego, zapalenia zatok czy przeziębienia. Spraye opracowane przez markę zawierają chlorowodorek oksymetazoliny. Substancja pomaga zniwelować uczucie zatkanego nosa i ułatwia oddychanie.

Sortuj według

    Poznaj Afrin spray do nosa

    Chlorowodorek oksymetazoliny zawarty w sprayach Afrin do nosa działa obkurczająco na naczynia krwionośne błony śluzowej nosa. Pomaga udrożnić nos, pozbyć się wydzieliny i usprawnia oddychanie. Ponadto stworzony przez Afrin lek zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła. Co oznacza skrót ND w nazwach niektórych produktów marki? Pochodzi on od słów no drip, które po przetłumaczeniu z angielskiego znaczą niecieknący. Opracowany przez Afrin spray do nosa w wariancie ND nie spływa do gardła. Dzięki wykorzystanej w nim mieszance polimerów lek pozostaje w miejscu podania, czyli tam, gdzie pożądane jest jego działanie.

    Zobacz produkty w ofercie Afrin

    Preparaty Afrin ND oraz Afrin Mentol stosuje się w udrożnianiu zatkanego nosa, czyli łagodzeniu objawu kataru siennego, przeziębienia czy zapalenia zatok. Działanie leków zaczyna się w ciągu kilku minut od aplikacji i utrzymuje się przez dłuższy czas. Spraye Afrin powodują zwężenie naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa i redukują jej obrzęk. Ułatwiają odpływ wydzieliny z dróg oddechowych i zapewniają drożność przewodów nosowych. Do higieny nosa stworzony został Afrin PureSea Baby. Może być on używany przez najmłodszych pacjentów. Preparat służy do nawilżanie i oczyszczania nosa z bakterii, wirusów, wydzieliny oraz alergenów. Spraye Afrin mają korzystną cenę, dlatego dodanie ich do domowej apteczki nie wiąże się z dużym wydatkiem. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem marki Afrin dostępnym np. w aptekach! Proponowane spraye na katar mogą stosować dorośli i dzieci od 6 lat.