Allergo-COMOD 20 mg/ml krople do oczu, roztwór, 10 ml Podanie do oka

Dostępny
16,97
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie

100000175

Allergo-Comod - krople do oczu, roztwór.

Działanie

Kromoglikan sodu stabilizuje błony komórek tucznych poddanych działaniu antygenów i tym samym zapobiega ich degranulacji oraz uwalnianiu różnych mediatorów reakcji zapalnych, którymi są cząsteczki aktywne biologicznie. Są one albo syntetyzowane i magazynowane w komórkach tucznych (jak histamina czy kininy) i po uwolnieniu pośredniczą w natychmiastowej reakcji alergicznej I typu, albo są syntetyzowane po prowokowanej stymulacji (jak prostaglandyny czy leukotrieny) i pośredniczą w opóźnionej reakcji zapalnej IV typu. Kromoglikan sodu jest również antagonistą wapnia. Kromoglikan blokuje receptor immunoglobuliny E połączony z kanałem wapniowym i tym samym blokuje przepływ wapnia do komórki, normalnie następujący po związaniu IgE. W efekcie końcowym, degranulacja komórek tucznych jest spowolniona i unika się uwolnienia histaminy.

Wskazania

Ostre i przewlekłe alergiczne zapalenie spojówek, np. zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lekarz okulista powinien stwierdzić, czy pomimo występującego alergicznego zapalenia oka możliwe jest używanie soczewek kontaktowych. W przypadku uzyskania potwierdzenia, przed zakropleniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe, zakropliċ lek, a soczewki założyċ ponownie po upływie 15 minut.

Stosowanie leku u dzieci

Nie określono bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 4 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Leku nie należy stosować w I trymestrze ciąży i nie zaleca się stosowania go w dalszym okresie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Dawkowanie

Dawkowanie
Zazwyczaj zaleca się zakroplić do worka spojówkowego 1 kroplę 4 razy na dobę.
Dzieci
Dla dorosłych i dzieci dawkowanie jest takie samo
Po pierwszym otwarciu butelki krople można stosować przez 12 tygodni.
Nie dotykać końcówką zakraplacza do oka, powieki, okolic oka ani innych powierzchni. Leczenia produktem Allergo-COMOD nie należy przerywać po ustąpieniu objawów. Należy je kontynuować aż do ustania kontaktu z alergenem, np. pyłkami kwiatów, kurzem.

Skutki uboczne

Rzadko może wystąpić przemijające pieczenie oczu, uczucie obecności ciała obcego w oku, przekrwienie i obrzęk spojówek. Objawy te zwykle samoistnie ustępowały. W przypadku podejrzenia uczulenia na krople Allergo-COMOD, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Skład

1 ml roztworu zawiera 20 mg sodu kromoglikanu (Natrii cromoglicas).
Substancje pomocnicze: disodu edetynian, sorbitol, woda do wstrzykiwań.

Producent

URSAPHARM

Dystrybutor

URSAPHARM Poland Sp. z o.o.
Malarska 6
05-092 Łomianki

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.