Alliofil, 30 tabletek dojelitowych

Dostępny
8,91

Klienci kupili również

O produkcie: Alliofil, 30 tabletek dojelitowych

100000196

Opis

Nazwa Alliofil
Nazwa międzynarodowa Allii sativi bulbus + Urticae folium
Dawka 200 mg + 53,5 mg
Postać tabletki dojelitowe
Wielkość opakowania 30 sztuk
Działanie/właściwości
  • profilaktycznie oraz wspomagająco w łagodnych infekcjach
    górnych dróg oddechowych

Alliofil 30 tabletek dojelitowych zawiera substancje czynne: Allium sativum L., bulbus (cebula czosnku) i Urtica dioica L., folium (liść pokrzywy).


Działanie

Jak działa Alliofil?

Alliofil jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym przeznaczonym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.


Wskazania

Tradycyjnie lek Alliofil stosuje się profilaktycznie oraz wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych (stany przeziębieniowe).

Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.


Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Alliofil?

Nie stosować leku Alliofil:
-jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku Alliofil,
-jeśli pacjent jest uczulony na związki siarkowe,
-jeśli pacjent ma niewydolność wątroby, astmę oskrzelową lub alergię pokarmową.

Związki siarkowe czosnku wydalane są przez skórę z potem oraz przez płuca, co w konsekwencji powoduje zmianę zapachu skóry i oddechu.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas stosowania preparatu Alliofil związki siarkowe wydalane są przez skórę z potem i przez płuca. Powoduje to zmianę zapachu skóry i oddechu.

Stosowanie leku u dzieci

Nie przeprowadzono badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży. Zastosowanie leku u młodzieży poniżej 18 lat wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć Alliofil?

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami. Istnieje jednak możliwość interakcji z niesterydowymi środkami przeciwzapalnymi. Alliofil może wzmagać działanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwpłytkowych.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie zaleca się również stosowania w okresie karmienia piersią, ponieważ związki siarkowe czosnku przechodzą do mleka matki powodując zmianę jego zapachu.

Dawkowanie

Jak stosować Alliofil?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych: dorośli 3 razy dziennie po 1 tabletce.

Wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych (stany przeziębieniowe): dorośli 3 razy dziennie 1 do 3 tabletek. Lek przyjmować po głównych posiłkach. Nie należy rozgryzać tabletek.

Czas stosowania: W celach profilaktycznych lek można stosować bez konsultacji z lekarzem do 6miesięcy. W przypadku stosowania leku w celach leczniczych w stanach przeziębieniowych jeśli objawy nie poprawią się po 7 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci. U młodzieży dopuszcza się stosowanie leku po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Zastosowanie większej dawki leku Alliofil niż zalecana
Brak danych o objawach przedawkowania. Przedawkowanie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia działań niepożądanych.

Pominięcie zastosowania leku Alliofil
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki.

Przerwanie stosowania leku Alliofil
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skutki uboczne

Czy Alliofil ma skutki uboczne?

Jak każdy lek, Alliofil może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią.
W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie oddechowych i skórnych odczynów alergicznych oraz zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Jeśli nasili się jakiekolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.


Skład

Substancjami czynnymi leku są: 200 mg Allium sativum L., bulbus (cebula czosnku) i 53,5 mg Urtica dioica L., folium (liść pokrzywy).
Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną z krzemionką koloidalną bezwodną, magnezu stearynian, powidon, kroskarmelozę sodową, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, glikol propylenowy , lak indygotyny E 132, lak żółcieni chinolinowej E 104.

Producent

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
ul. Towarowa 47-51,
61-896 Poznań

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.