Asept Spray, do dezynfekcji drobnych ran, 100 ml

Spray oczyszczający i dezynfekujący drobne rany oraz zmiany skórne.

Dostępny
11,83

O produkcie: Asept Spray, do dezynfekcji drobnych ran, 100 ml

100009053

Opis

Spray oczyszczający i dezynfekujący

Właściwości

Asept Spray to preparat przeznaczony do oczyszczania ran, skaleczeń, a także miejsc po ukąszeniach owadów. Możesz go używać również w przypadku oparzeń słonecznych. Jego formuła została tak opracowana, aby jego aplikacja na skórę nie powodowała nieprzyjemnego uczucia pieczenia i szczypania. Dezynfekcja za pomocą tego preparatu nie wywołuje uczucia dyskomfortu i między innymi dlatego mogą go stosować także dzieci. Asept Spray nie plami również ubrań.

Znajdujące się w tym preparacie składniki aktywne pomagają pozbyć się z ran i miejsc, w których skóra została uszkodzona, groźnych dla zdrowia bakterii i grzybów. Jego formułę tworzy m.in. chlorek cetylpirydyny, który wspomaga niszczenie szczepów bakteryjnych Gram-dodatnich i  Gram-ujemnych oraz grzybów Candida albicans. Jego skład uzupełniają woda oczyszczona oraz alkohol denaturowany (etanol). Etanol pomaga usuwać z powierzchni skóry zarówno bakterie, jak i wirusy.

Ten środek do dezynfekcji ma postać płynu, który aplikuje się na skórę za pomocą sprayu. Dzięki temu i wygodnej pompce jest możliwe dozowanie pożądanej ilości preparatu oraz jego precyzyjna aplikacja w miejscu uszkodzenia skóry. To produkt, który stworzono z myślą o tym, aby można było go używać bez ograniczeń wiekowych. Oprócz tego znajduje się w poręcznym opakowaniu, dlatego sprawdzi się zarówno w domowej apteczce, jak i znajdzie się na niego miejsce w bagażu na czas podróży. Ma też certyfikat CE wyrobu medycznego*. Przechowuje się go w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i w temperaturze pokojowej.

Jak działa Asept Spray?

Asept Spray zawiera składniki aktywne, które pomagają zdezynfekować drobne rany, skaleczenia, zadrapania i otarcia oraz miejsca oparzeń słonecznych i ukąszenia przez owady.

Jak stosować Asept Spray?

Ten płyn do dezynfekcji stosuj zewnętrznie – na skórę. Używanie tego wyrobu medycznego jest uzależnione od tego, czy będziesz go aplikować na ranę, ukąszenie czy poparzenie słoneczne. Do oczyszczania miejsc, w których skóra została uszkodzona, wykorzystuje się produkt w postaci nierozcieńczonej. W przypadku dezynfekcji ran i skaleczeń w pierwszej kolejności oczyść okolice urazu – za pomocą wacika nasączonego Asept Spray. Następnie opłucz tym preparatem miejsce, w którym skóra została uszkodzona. Pozwala to usunąć wszelkie zanieczyszczenia z rany.

Dezynfekując ukąszenia owadów i oparzenia słoneczne, przemyj je wacikiem nasączonym preparatem. Używając tego wyrobu medycznego, zachować ostrożność i zwróć uwagę, aby nie miał on kontaktu z oczami.

*https://vitabalans.fi/pl/produkt/asept-spray/


Skład

woda, alkohol denaturowany 7,5%, chlorek cetylopirydyniowy 0,1%

Przeznaczenie

Asept Spray, oczyszcza i dezynfekuje drobne rany - zmiany skórne - skórę poparzoną słońcem - skórę po ukąszeniach owadów. 

Dystrybutor

VITABALANS OY

Producent

Vitabalans

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.