Audimax Aqua Clean Dr.Max, spray do uszu, 30 ml

Marka: DR.MAX

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

28,99

O produkcie

100022519

Spray do utrzymywania higieny uszu. 

Właściwości

W kontakcie z wodą, nadtlenek wodoru uwalnia powstający tlen, który ma działanie antyseptyczne. Służy do płukania przewodu słuchowego oraz do zmiękczania i usuwania woskowiny. 

Skład

Aqua, Hydrogen peroxide (3%), stabilised. 

Jak stosować

Przed użyciem rozgrzać butelkę, trzymając ją w dłoni (przez 1 minutę). Należy przechylić głowę na bok i wstrzyknąć odpowiednią ilość roztworu, ale należy pamiętać, aby delikatnie oprzeć dozowonik na płatku ucha. U dzieci delikatnie odciągnąć płatek ucha a następnie wstrzyknąć roztwór. 

W celu utrzymania higieny uszu, wstrzyknąć jedną porcję roztworu do ucha (lub więcej, jeśli to konieczne, u dorosłych) i pozostawić na 5 minut, trzymając głowę przechyloną. Następnie wyprostować głowę, pozwalając, aby nadmiar roztworu wypłynął i ostrożnie go wytrzeć. Należy powtarzać tę procedurę 2-3 razy w tygodniu lub kilka razy w tygodniu u osób korzystających  aparatów słuchowych. 

W przypadku zatkania woskowiną, wstrzyknąc jedna porcję roztworu do ucha (lub więcej, jeśli to konieczne, u dorosłych) i pozostawić na 10 minut, trzymając głowę przechyloną. Powtórzyć w razie potrzeby. Nie używać patyczków kosmetycznych do usuwania zmiękczonej woskowiny, po prostu należy pozwolić jej wypłynąć i delikatnie ją wytrzeć. Podczas aplikacji roztworu można odczuwać umiarkowane morwienie w przewodzie słuchowym, co potwierdza działanie produktu. 

Dzięki mechanicznej pompie rozpylającej tworzą się małe krople roztworu, które poprzez równomierne rozproszenie dają lepszy efekt.   

Tylko do użytku zewnętrznego. 

Przeznaczenie

 • do utrzymania higieny uszu
 • w przypadkach nadmiernego tworzenia się woskowiny
 • w przypadkach tworzenia się czopu woskowinowego
 • bezpośrednio przed aplikacją kropli do uszu, w celu wypłukania przewodu słuchowego i ułatwienia kontaktu leku ze skórą
 • zalecany dla osób z aparatami słuchowymi, ponieważ są one podatne na tworzenie się woskowiny
 • dla dzieci powyżej 3 roku życia
 • w przypadku bólu w uchu zasięgnąć porady lekarza

Ostrzeżenia

Nie należy stosować w następujących przypadkach:

 • perforowana lub brak błony bębenkowej
 • wrażliwość na nadtlenek wodoru
 • uraz przewodu słuchowego
 • przed i po zabieguchirurgicznym
 • obcy przedmiot w uchu

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, poza zasięgiem dzieci.  Roztwór należy zużyć w ciągu 30 dni od otwarcia butelki. 

Waga

30 ml netto

Dystrybutor

Dr.Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław

Producent

Dr.Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15, Nove Mesto, 110 00 Praha 1, Republika Czeska

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.