Balneum

  (9)

Balneum to marka należąca do firmy Almirall Hermal GMBH założonej w Barcelonie w 1944 roku. Przedsiębiorstwo działa na całym świecie. Oferuje kosmetyki do skóry alergicznej, atopowej i wrażliwej. Obecnie firma dociera ze swoją ofertą do ponad 100 krajów.

Sortuj według

Kosmetyki Balneum dla skóry suchej i wrażliwej

Balneum oferuje preparaty dla osób, które borykają się z suchością i swędzeniem skóry, a także skłonnością do alergii i atopii. W wielu produktach tej marki zastosowano mocznik, który wspiera nawilżenie tkanek. W emulsjach Balneum znajduje się też środek przeciwświądowy Laureth-6.5.

  • Marka Balneum produkuje preparaty dla dzieci i dorosłych. Z myślą o najmłodszych powstała linia Balneum Optiderm. Kosmetyki z tej serii zawierają składniki, które pomagają złagodzić świąd, pieczenie i uczucie ściągnięcia. Marka stawia na substancje wspierające odbudowę właściwej bariery ochronnej skóry.
  • Niektóre kosmetyki tego producenta, jak np. Balneum Intensiv, płyn do mycia ciała, do suchej skóry, mogą być stosowane do mycia ciała, rąk i twarzy. Są odpowiednie także podczas kąpieli i prysznica. Produkty te nadają się do codziennego używania.

Kosmetyki do ciała, rąk i twarzy Balneum

W ofercie Balneum znaleźć można przede wszystkim kremy do twarzy, olejki i oliwki do ciała, płyny do mycia ciała i preparaty do kąpieli. Niektóre wyroby tego producenta nie zawierają parafiny, parabenów i sztucznych barwników. W skład wybranych preparatów Balneum wchodzą również naturalne lipidy, w ilościach zależnych od rodzaju kosmetyku. Pomagają one uzupełnić substancje występujące w ludzkiej skórze.

  • Marka oferuje również preparaty z dodatkiem parafiny. Pomaga ona stworzyć warstwę ochronną na powierzchni skóry, która zabezpiecza ją przed czynnikami zewnętrznymi i nadmierną utratą wody. To m.in. kremy dla osób borykających się z łuszczycą i wypryskiem atopowym.
  • Kosmetyki Balneum zawierają składniki, które pomagają uchronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Wspierają jej nawodnienie i natłuszczenie. Są odpowiednie dla osób, które borykają się ze swędzeniem i uczuciem suchości. Niektóre preparaty Balneum nie mogą być stosowane w przypadku stanów zapalnych skóry. Marka oferuje również produkty na atopowe zapalenie skóry (AZS).