Bambiboo COTTONWEAR

  (7)

Bambiboo COTTONWEAR to marka produkująca swoje wyroby w fabryce w Chinach i na terenie Unii Europejskiej. Zajmuje się wytwarzaniem naturalnych artykułów higienicznych dla noworodków i niemowlaków. W ofercie marki znaleźć można wyroby w różnych rozmiarach.

Sortuj według

Chłonne pieluszki z bambusa i bawełny Bambiboo COTTONWEAR

Bambiboo COTTONWEAR produkuje chusteczki, podkładki oraz pieluchy i pieluchomajtki dla dzieci i wielokrotnego użytku. Obie linie wyrobów tej marki zostały wyposażone we wskaźnik wilgoci, który pomaga kontrolować, kiedy należy wymienić produkt. Gdy pieluszka jest pełna, żółte paski zmieniają kolor na turkusowy.

  • Wyroby marki Bambiboo COTTONWEAR mają wkład z celulozy organicznej. Wykazuje on zdolność do pochłaniania dużej ilości płynów, jednocześnie pozwalając na zmniejszenie grubości materiału. Technologię tę zastosowano m.in. w produkcie Bambiboo COTTONWEAR jednorazowe pieluszki z bawełną organiczną i wycięciem na pępek rozmiar 2, z dodatkowymi falbankami 3D.
  • Wyroby mają też system inteligentnych kanalików zapobiegających podrażnieniom skóry. Produkty Bambiboo COTTONWEAR mają atrakcyjne ceny.

Wyroby Bambiboo COTTONWEAR tworzone w zrównoważony sposób

Do produkcji wyrobów marki Bambiboo COTTONWEAR wykorzystano włókna bambusowe z systemem Protect Me System. To kompozycja materiałów, która chroni przed podrażnieniami. Do produkcji pieluszek stosuje się wiskozę bambusową i bawełnę organiczną, a mankietów przy nogawkach – PP i bioPE. Surowce używane przez markę pochodzą m.in. z Finlandii, Japonii i Chin. Marka produkuje swoje wyroby z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, w jednej z największych fabryk w Unii Europejskiej.

  • Proces wytwarzania pieluszek odbywa się zgodnie z wymaganiami międzynarodowych instytucji certyfikujących – EU Ecolabel i Blauer Engel. Marka Bambiboo COTTONWEAR korzysta z technologii Cottoneo™.
  • Masa wykorzystywana do stworzenia pieluszek jest pozbawiona chloru i ma certyfikat FSC. Wyroby marki Bambiboo COTTONWEAR dostępne w Dr. Max zostały przetestowane na obecność ponad 100 substancji szkodliwych, w tym ftalany, formaldehyd, pestycydy i inne składniki, które mogą powodować alergie.
  • Mają certyfikat 100 Oeko TEX w klasie 1. Są bezpieczne dla niemowląt i dzieci do 3. roku życia*. Zostały przebadane również przez niezależny instytut Dermatest.
  • Pieluszki i podkłady Bambiboo COTTONWEAR nie są testowane na zwierzętach. To wyroby biodegradowalne, o naturalnym składzie. Są produkowane w neutralny sposób pod względem emisji dwutlenku węgla (produkcja europejska).