Bexon, (0,05g+0,05g+0,5mg)/ml, roztwór do wstrzykiwań, 5 ampułek po 2 ml

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
25,98

O produkcie: Bexon, (0,05g+0,05g+0,5mg)/ml, roztwór do wstrzykiwań, 5 ampułek po 2 ml

100039622

Opis

Bexon, (0,05g+0,05g+0,5mg)/ml, roztwór do wstrzykiwań, 5 ampułek po 2 ml jest lekiem witaminowym, zawierającym trzy witaminy z grupy B: witaminę B1 (tiaminę), witaminę B6 (pirydoksynę) i witaminę B12 (cyjanokobalaminę).


Wskazania

Lek Bexon jest stosowany w leczeniu chorób układu nerwowego z towarzyszącym, potwierdzonym niedoborem witamin B1, B6 i B12, których nie można uzupełnić zmianą diety:
Leczenie wspomagające chorób układu nerwowego o różnej etiologii:
- ból neuropatyczny o różnej etiologii (np. neuralgia popółpaścowa);
- zespoły korzonkowe;
- zespół lędźwiowy;
- rwa kulszowa;
- polineuropatia (np. cukrzycowa lub alkoholowa);
- zapalenie nerwu wzrokowego;
- porażenie nerwu twarzowego;
- zespół cieśni nadgarstka.
Leczenie klinicznego i podklinicznego niedoboru witamin z grupy B, w tym:
- beri-beri;
- niedokrwistości wynikających z niedoboru witaminy B12;
- innych chorób wynikających z niedoborów witamin B1, B6 i B12.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na ilość zawartych substancji czynnych, lek ten można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią tylko jeżeli potwierdzone są niedobory witaminy B1 i B6. Bexon nie powinien być stosowany w okresie ciąży lub karmienia piersią chyba, że lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Zalecana dawka to:
- w ciężkich przypadkach, przebiegających z ostrym bólem, zalecana dawka to jedno wstrzyknięcie (2 mL) jeden raz na dobę;
- po złagodzeniu objawów bólowych lub w mniej nasilonych przypadkach, zalecana dawka to jedno wstrzyknięcie (2 mL) podawane 2 do 3 razy w tygodniu.

Sposób podawania
Lek Bexon roztwór do wstrzykiwań jest podawany głęboko domięśniowo. Nie wolno stosować tego leku w inny sposób! (patrz również: „Ostrzeżenia i środki ostrożności”).

Czas leczenia
Lekarz zadecyduje jak długo powinno trwać leczenie na podstawie cotygodniowej oceny stanu pacjenta.
Tak szybko jak to możliwe, lekarz zaleci zmianę leczenia na witaminy z grupy B podawane doustnie.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W razie wystąpienia któregokolwiek z następujących działań niepożądanych, należy przerwać leczenie lekiem Bexon i skontaktować się z lekarzem. Może być niezbędne szybkie leczenie.

Rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 1000 osób):
- mogą wystąpić ciężkie reakcje o typie reakcji alergicznych (rzekomoanafilaktyczne) spowodowane przez alkohol benzylowy.

Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
- reakcje alergiczne np. wysypka, duszność, wstrząs, obrzęk rąk, stóp lub kostek, twarzy, warg, języka i (lub) gardła z trudnościami w połykaniu lub oddychaniu (obrzęk naczynioruchowy),
- reakcje skórne, w tym świąd i pokrzywka,
- trądzik,
- zawroty głowy,
- senność,
- wolne bicie serca (bradykardia), szybkie bicie serca (tachykardia), nieregularne bicie serca (arytmia),
- wymioty,
- pocenie się,
- skurcze,
- pieczenie w miejscu wstrzyknięcia,
- jeżeli ten lek został przez pomyłkę wstrzyknięty do żyły lub podano zbyt dużą dawkę, mogą wystąpić następujące działania niepożądane: zawroty głowy, wymioty, wolne lub nieregularne bicie serca, senność, skurcze.


Skład

Substancjami czynnymi leku są tiaminy chlorowodorek, pirydoksyny chlorowodorek i cyjanokobalamina.
1 mL roztworu do wstrzykiwań zawiera: tiaminy chlorowodorek 50 mg co odpowiada 39,35 mg tiaminy (witaminy B1), pirydoksyny chlorowodorek 50 mg co odpowiada 41,15 mg pirydoksyny (witaminy B6) i cyjanokobalaminę 0,5 mg co odpowiada 0,49 mg kobalaminy (witaminy B12).
2 mL roztworu do wstrzykiwań zawierają: tiaminy chlorowodorek 100 mg co odpowiada 78,7 mg tiaminy (witaminy B1), pirydoksyny chlorowodorek 100 mg co odpowiada 82,3 mg pirydoksyny (witaminy B6) i cyjanokobalaminę 1 mg co odpowiada 0,98 mg kobalaminy (witaminy B12).
Pozostałe składniki to: alkohol benzylowy, lidokainy chlorowodorek, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), sodu polifosforan, potasu heksacyjanożelazian (III), woda do wstrzykiwań.


Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.