Biolan Gel, krople do oczu 0,3 %, 10 x 0,35 ml

  • Krople do oczu do częstego stosowania nawilżające i pielęgnujące oczy.
Dostępny
22,30

O produkcie: Biolan Gel, krople do oczu 0,3 %, 10 x 0,35 ml

100007243

Opis

Biolan Gel to wiskoelastyczne krople do oczu nie zawierające środków konserwujących, które po zakropleniu tworzą doskonale przejrzystą i bezbarwną warstwę na powierzchni rogówki.

Właściwości

Wyrób medyczny Biolan Gel to starannie opracowane wiskoelastyczne krople do oczu z kwasem hialuronowym. Zawarta w nich sól sodowa kwasu hialuronowego tworzy na powierzchni gałki ocznej jałową i przejrzystą warstwę zabezpieczającą, która chroni nabłonek rogówki przed przesuszeniem i podrażnieniami.

Dyskomfort pod powiekami może pojawić się u osób, u których oczy są szczególnie obciążone, np. wielogodzinną pracą przy komputerze, długotrwałym używaniem mikroskopu czy zawodowym prowadzeniem pojazdów. Nadmierna suchość często wynika też z długotrwałego narażenia na niekorzystne warunki zewnętrzne — np. zimne, suche lub zanieczyszczone powietrze, klimatyzację czy dym papierosowy.

Dzięki kroplom nawilżanie oczu staje się znacznie łatwiejsze. Co ważne produkt znajduje się w pojedynczych, niewielkich fiolkach, które można zabrać ze sobą do pracy czy szkoły i w razie potrzeby zaaplikować do oczu. Produkt nie zawiera substancji konserwujących, dlatego może być używany przez długi czas.

Jak często stosować Biolan Gel?

Preparat Biolan Gel stosuj 3-5 razy dziennie. Częstotliwość aplikacji dopasuj do własnych potrzeb.

Kiedy stosować Biolan Gel?

Preparat zaleca się stosować w celu złagodzenia dyskomfortu przy podrażnieniu spowodowanym np. noszeniem miękkich lub twardych szkieł kontaktowych czy niektórymi zabiegami diagnostycznymi. Krople są odpowiednie dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie kropel Biolan Gel?

Po zastosowaniu może pojawić się chwilowe zaburzenie widzenia. Wówczas należy zrezygnować z prowadzenia pojazdów, aż do momentu jego ustąpienia.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kropel Biolan Gel?

Zrezygnuj ze stosowania preparatu Biolan Gel, jeśli pojemnik jest uszkodzony lub upłynął termin ważności oznaczony symbolem EXP na każdym pojemniku i na opakowaniu. Produkt nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na jakikolwiek jego składnik oraz przy infekcjach i urazach oczu.


Skład

Hialuronian sodu 0,30%, chlorek sodu, fosforan sodu jednozasadowy, fosforan sodu dwuzasadowy, woda oczyszczona.
Nie zawiera środków konserwujących.

Jak stosować

Oddzielić jeden pojemnik jednodawkowy (minims).
Upewnić się, że pojemnik nie jest uszkodzony.
Otworzyć pojemnik przez kręcenie górną, płaską częścią (nie odrywać).
Zakroplić jedną lub dwie krople preparatu do każdego oka, lub na wewnętrzną powierzchnię soczewki kontaktowej.

Przeznaczenie

Biolan Gel chroni, nawilża i powleka powierzchnię oka zapewniając długotrwałą ulgę w dolegliwościach spowodowanych przez czynniki mechaniczne (noszenie twardych lub miękkich soczewek kontaktowych, niektóre okulistyczne procedury diagnostyczne i terapeutyczne), przez warunki środowiska jak na przykład klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, suche, chłodne lub gorące powietrze, powietrze zanieczyszczone przez dym tytoniowy oraz przez wykonywanie pracy obciążającej narząd wzroku (praca przy monitorach komputerowych, mikroskopach, czy długotrwałe prowadzenie pojazdów mechanicznych).

Ostrzeżenia

Po zakropleniu resztki preparatu należy wyrzucić.

Dystrybutor

Pharma Supply Sp. z o.o., ul. Marconich 2/9, 02-954 Warszawa

Producent

Penta Arzneimittel GmbH

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.