Porady farmaceutyczne (39)
Wybór odpowiednich leków, suplementów diety czy wyrobów medycznych nie należy do najłatwiejszych, ponieważ sięgnięcie po nieodpowiedni produkt może mieć wpływ na stan zdrowia, a nawet życia pacjenta. Z tego względu nie warto bez odpowiedniej wiedzy medycznej podejmować decyzji o wprowadzeniu konkretnych środków. Kiedy coś nas boli lub męczą nas problematyczne dolegliwości, najlepiej udać się do lekarza lub zapytać farmaceutę o poradę farmaceutyczną. Nie musisz tego robić osobiście – wystarczy, że zadasz pytanie naszym farmaceutom, którzy służą fachową radą!
Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów
W tej kategorii będziemy prezentować odpowiedzi na pytania naszych pacjentów. Jeśli nie wiesz, jak dobrać suplementy diety, których leków nie powinno się ze sobą łączyć, jak poradzić sobie z pierwszymi oznakami przeziębienia, skorzystaj z porad farmaceutycznych. Chętnie też wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i postaramy się pomóc w przypadku wrażliwych problemów medycznych. Nasi farmaceuci posiadają długoletnie doświadczenie oraz praktykę w aptekach stacjonarnych. Udzielając odpowiedzi, zawsze mają na względzie Twoje zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną. Pamiętaj, aby nie leczyć się sam – zadaj nam pytanie, by uzyskać specjalistyczną poradę!
Przeczytaj też
Jaki termometr wybrać?
W aptece dostępnych jest kilka typów termometrów różniących się dokładnością, szybkością pomiaru, dodatkowymi funkcjami i ceną. Podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy.Jak złagodzić bóle mięśni przy grypie?
Bóle mięśniowe w przebiegu grypy to jedna z bardziej nieprzyjemnych dolegliwości, na którą skarżą się pacjenci. Na szczęście można próbować złagodzić je preparatami dostępnymi w aptece.Jakie witaminy zastosować przy ciągłym zmęczeniu?
Ze względu na coraz szybsze tempo życia zmęczenie stale nam towarzyszy. Czy jest czymś niebezpiecznym? Jakie witaminy i minerały pomogą je zwalczyć?Inhalacje z soli fizjologicznej – jak je robić, by oczyścić nos i zatoki? Odpowiadamy na najczęstsze pytania
Inhalacja solą fizjologiczną to nadal jedna z najpopularniejszych metod walki z przeziębieniem czy alergią. Jak długo powinna trwać? Kto nie powinien jej stosować?Jakie witaminy warto suplementować?
Czy istnieją witaminy, które każdy z nas powinien przyjmować w postaci leków lub suplementów diety? Opowiadamy, kiedy należy sięgnąć po witaminy z apteki!Kiedy brać witaminy – rano czy wieczorem?
Pora dnia ma na pewno istotne znaczenie przy codziennym przyjmowaniu leków na choroby przewlekłe. Czy takie zalecenia można odnieść również do suplementacji witamin?Jak łączyć witaminy?
Zastanawiasz się, które witaminy łączyć ze sobą, aby zwiększyć ich przyswajalność, a jakich duetów lepiej unikać? Wyjaśniamy temat, zwracając uwagę na łączenie witamin z minerałami!Co to są suplementy diety?
Termin suplement diety zna chyba każdy. Czym różnią się od leków? Czy rzeczywiście są bezpieczne? Jakie wymagania prawne muszą spełniać aby znaleźć się w obrocie? Opowiadamy!Jakie witaminy najlepiej kupić?
Witaminy to samo zdrowie. Ale czy jest sens przyjmować je wszystkie naraz? W większości przypadków lepiej skupić się na tych, których rzeczywiście nam brakuje.Co to jest szczepionka?
Szczepionki to jedno z największych osiągnięć medycyny - dzięki nim co roku udaje się uniknąć 6 mln zgonów. Wyjaśniamy, czym dokładnie jest szczepionka!Jakie szczepienia są obowiązkowe w Polsce?
Które szczepionki są w Polsce obowiązkowe, a które zalecane? Co dają szczepienia masowe? Czy przewidziane zostały kary za odmowę zaszczepienia dziecka? Wyjaśniamy!Jak działa szczepionka? Co zawiera szczepionka?
Czy wiesz, w jaki sposób działa szczepionka? Czy ta zawierająca żywe patogeny jest bardziej skuteczna i bezpieczna? Czy obecne w składzie substancje pomocnicze nie szkodzą zdrowiu?
test: Uczucie pieczenia w gardle – zestresowane
Uczucie pieczenia w gardle – zestresowane ciało włącza mechanizmy obronne. Jednym z nich jest zwiększenie wydzielania kwasu żołądkowego, co wywołuje pieczenie w gardle. Może również prowadzić do rozwoju wrzodów żołądkaJak przygotować się do testu na COVID-19?
Testy w kierunku koronawirusa są dziś niemal tak powszechne jak morfologia. Czy wiesz, czego unikać, aby uzyskać wiarygodny wynik testu na COVID? Podpowiadamy!Czy zamienniki leków działają tak samo jak leki przepisane przez lekarza? Czy są bezpieczne?
Wiele osób nie chce kupować tańszych odpowiedników leków, ponieważ uważają je za „podróbki” lub produkty gorszej jakości. Zupełnie niesłusznie. Dlaczego? Odpowiadamy!Czy osoby zaszczepione na COVID-19 mogą zarażać innych?
Czy osoba w pełni zaszczepiona nie zarazi innych koronawirusem? Jaki jest sens przyjmowania w tym kontekście trzeciej dawki? Czy niezaszczepieni domownicy mogą się czuć bezpiecznie? Odpowiadamy!Co oznacza mrowienie w pochwie?
Dolegliwości intymne to nadal temat tabu, nawet wśród dojrzałych kobiet. Czy uczucie mrowienia w pochwie sygnalizuje poważny problem medyczny? Dowiedz się więcej!Wysypka a COVID-19 – jak leczyć?
Wysypka pocovidowa to nie tylko problem estetyczny. Szczególnie kiedy pojawia się u dzieci, kilka tygodni po infekcji SARS-CoV-2, może zwiastować groźny PIMS. Czy powinno się ją leczyć?Czy w ciąży zmienia się zapach moczu? Co oznacza dziwny, intensywny zapach?
Przyszłą mamę niepokoi bardzo wiele rzeczy. Czy powinna martwić się również dziwnym zapachem swojego moczu? Podpowiadamy!Kiedy wraca węch po koronawirusie? Po jakim czasie wraca smak po COVID-19?
Utrata węchu i smaku w przebiegu COVID-19 to duża niedogodność, która może prowadzić nawet do niedożywienia. Po jakim czasie te zmysły ulegają pełnej regeneracji? Wyjaśniamy!