Farmaceuta odpowiada (24)

Wybór odpowiednich leków, suplementów diety czy wyrobów medycznych nie należy do najłatwiejszych, ponieważ sięgnięcie po nieodpowiedni produkt może mieć wpływ na stan zdrowia, a nawet życia pacjenta. Z tego względu nie warto bez odpowiedniej wiedzy medycznej podejmować decyzji o wprowadzeniu konkretnych środków. Kiedy coś nas boli lub męczą nas problematyczne dolegliwości, najlepiej udać się do lekarza lub zapytać farmaceutę o poradę farmaceutyczną. Nie musisz tego robić osobiście – wystarczy, że zadasz pytanie naszym farmaceutom, którzy służą fachową radą!

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów

W tej kategorii będziemy prezentować odpowiedzi na pytania naszych pacjentów. Jeśli nie wiesz, jak dobrać suplementy diety, których leków nie powinno się ze sobą łączyć, jak poradzić sobie z pierwszymi oznakami przeziębienia, skorzystaj z porad farmaceutycznych. Chętnie też wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i postaramy się pomóc w przypadku wrażliwych problemów medycznych. Nasi farmaceuci posiadają długoletnie doświadczenie oraz praktykę w aptekach stacjonarnych. Udzielając odpowiedzi, zawsze mają na względzie Twoje zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną. Pamiętaj, aby nie leczyć się sam – zadaj nam pytanie, by uzyskać specjalistyczną poradę!

 • Jaka pasta do zębów w ciąży będzie najlepsza?

  Choroby zębów i dziąseł mogą pośrednio wpływać na zdrowie noworodka lub spowodować przedwczesny poród. Jak dbać o higienę jamy ustnej w ciąży? Jaką pastę wybrać?
  Jaka pasta do zębów w ciąży będzie najlepsza?
 • Co to jest i jak działa e-recepta?

  Papierowe recepty odeszły już słusznie do lamusa. E-recepta to nowoczesne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia życie. Jakie korzyści ze sobą niesie? Sprawdź sam!
  Co to jest i jak działa e-recepta?
 • Co to jest substancja pomocnicza?

  Czy substancje pomocnicze w lekach są rzeczywiście niezbędne? Czy nowoczesna farmacja nie może się bez nich obejść? Po co znajdują się w każdym leku, skoro nie leczą?
  Co to jest substancja pomocnicza?
 • Czym popijać leki?

  Czy popijanie leków naparem ziołowym szkodzi? Może lepiej postawić na zdrowy, świeżo wyciśnięty sok lub wodę wysokozmineralizowaną? Sprawdź, zanim zażyjesz swoje lekarstwo.
  Czym popijać leki?
 • Co to jest NOP (niepożądany odczyn poszczepienny)?

  Czym są niepożądane odczyny poszczepienne (tzw. NOP-y), które mogą wystąpić po szczepieniu? Czy zdarzają się często? Wyjaśniamy, jakie objawy powinny nas zaniepokoić!
  Co to jest NOP (niepożądany odczyn poszczepienny)?
 • Jaki zestaw witamin dla seniora wybrać, by wspierać jego zdrowie?  

  Jakie witaminy dla seniora są szczególnie cenne? Czy preparat multiwitaminowy jest zawsze dobrym rozwiązaniem? Podpowiadamy!
  Jaki zestaw witamin dla seniora wybrać, by wspierać jego zdrowie?  
 • Co to jest wyrób medyczny?

  Co odróżnia wyrób medyczny od leku lub suplementu diety? Czy wyrób medyczny leczy? Czy jest bezpieczny w stosowaniu? Jakich oznaczeń szukać na etykiecie? Wyjaśniamy!
  Co to jest wyrób medyczny?
 • Co to są dermokosmetyki?

  Co wyróżnia dermokosmetyki na tle innych produktów do pielęgnacji skóry? Czy po kosmetyki apteczne powinny sięgać wyłącznie osoby zmagające się z problemami skórnymi?
  Co to są dermokosmetyki?