Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu? Krok po kroku

27. 6. 2019 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
  • manicure

Paznokcie żelowe znów powracają do łask. Przedłużane tipsy w stylu Kylie Jenner czy Rihanny, ogromne migdałki czy długie kwadraty wyglądają bardzo elegancko. Przedłużanie i ozdabianie paznokci wykonuje się zazwyczaj w salonie kosmetycznym. I tam też najlepiej je zdjąć. Ale co zrobić, jeżeli nie masz możliwości odwiedzenia manicurzystki, a Twoje paznokcie wymagają szybkiego usunięcia. Zobacz, jak zdjąć żelowe paznokcie w domowych warunkach, żeby nie zniszczyć za bardzo płytki paznokcia.

Zdejmowanie paznokci żelowych u kosmetyczki

Zanim opowiem Ci, jak samemu zdjąć paznokcie żelowe w domu, warto przyjrzeć się nieco procedurze, która odbywa się u kosmetyczki.

Paznokcie żelowe są bardzo wytrzymałe. Jednak ze względu na to, że Twój paznokieć żyje i rośnie, co 3 − maksymalnie do 4 tygodnie warto wybrać się na uzupełnienie odrostu żelem. Po tym czasie, Twoje paznokcie mogą być bardziej podatne na złamania czy uszkodzenia, bo podstawa żelowa trzymać się będzie na coraz krótszej podstawie.

Jak zdejmuje się paznokcie żelowe u manicurzystki? Na początku specjalistka może nieco przypiłować żel za pomocą gruboziarnistego pilnika lub frezarki. Po spiłowaniu odpowiedniej warstwy, na żel nakładany jest wacik z acetonem, który owija się folią. Aceton rozpuszcza żel, który z łatwością odchodzi od paznokcia. Następnie paznokcie poleruje się i wykonuje podstawowy manicure. Na koniec warto zabezpieczyć paznokcie odżywką regenerującą i olejkami.

Sprawdź też odżywki do paznokci.

jak zdjąć paznokcie żelowe

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu?

To, jak zdjąć żelowe paznokcie w domu niewiele różni się od procesu wykonywanego przez kosmetyczkę. Najważniejsze, o czym musisz pamiętać to nie zrywać paznokci żelowych na siłę! Użyj do tego pilników i acetonu (lub zmywacza do paznokci z acetonem), które usuną żel w mniej inwazyjny sposób.

 

 

Niestety, musisz liczyć się z tym, że paznokcie po manicure żelowym będą osłabione i najlepiej spiłować je na krótko. Płytka paznokciowa może odrastać nawet do 6 − 8 tygodni – wszystko zależy od tego, jak rosną Twoje paznokcie

Paznokcie żelowe − jak zdjąć krok po kroku?

Są przynajmniej 2 główne metody usuwania paznokci żelowych. Do każdej z nich warto mieć pod ręką:

  • Ostry pilnik gruboziarnisty
  • aceton, waciki i folię aluminiową
  • drewnianą szpatułkę lub płasko ścięty patyczek
  • polerkę do paznokci

Sprawdź też olejki do rąk.

jak zdjąć żelowe paznokcie

Metoda 1. Pilnik (frezarka) – aceton – szpatułka – polerka

1. Gruboziarnistym pilnikiem dokładnie, ale i ostrożnie spiłuj żel. Możesz też użyć do tego frezarki. Nie uszkodź przy tym płytki paznokcia.

2. Kiedy warstwa żelu będzie już bardzo niewielka, nasącz malutkie waciki acetonem, przyłóż je do paznokcia.

3. Obwiń paznokcie z wacikami folią aluminiową i trzymaj je przez 10 – 15 minut. Po 10 minutach sprawdź patyczkiem, czy żel z łatwością schodzi z płytki paznokcia.

4.Ściągnij folię i za pomocą drewnianego patyczka (ścięta na płasko końcówka) usuń żel.

5. Wypoleruj paznokcie polerką. Wcześniej możesz usunąć skórki.

zdejmowanie paznokci żelowych

Metoda 2. Aceton – szpatułka – polerka

1.Zamocz paznokcie w acetonie na 15 – 20 minut.

2. Usuwaj żel za pomocą drewniej szpatułki (płaska końcówka).

3.Wypoleruj paznokcie.

Jak widzisz, metody te są bardzo do siebie zbliżone. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Przy pierwszej metodzie bardzo łatwo uszkodzić paznokieć pilnikiem do paznokci. Istnieją też opinie, że usuwanie żelu czy hybrydy frezarką może zniszczyć płytkę.

Wadą drugiej metody jest to, że aceton bardzo niszczy paznokcie. A więc im dłużej moczysz je w tej substancji tym bardziej sobie szkodzisz. Aceton rozpuszcza nie tylko żel, ale i płytkę paznokcia. Po acetonie możesz doświadczyć podrażnień wałów paznokcia, skórek czy chociażby skóry na opuszkach palców. Dlatego lepiej działać acetonem na małą powierzchnię i nakładać nasączony wacik bezpośrednio na paznokieć i to na jak najkrótszy czas.

paznokcie żelowe kobiety

Regeneracja paznokci po żelu

Paznokcie usunięte i co dalej? ODŻYWIANIE I NAWILŻANIE! Niech nie zdziwi Cię to, że Twoje paznokcie po ściągnięciu żelu będą w kiepskiej kondycji. Najlepiej daj im odpocząć i zastosuj regenerującą odżywkę. Tu polecam odbudowujący preparat Pirolam odżywka do paznokci z ceramidami. Na paznokcie pomoże Ci także keratynowe wzmocnienie od L'biotica Biovax, czyli odżywcze serum do paznokci.

Staraj się także regularnie, najlepiej kilka razy dziennie nawilżać paznokcie. Możesz robić to za pomocą kremu do paznokci Novophane. Bardzo dobrze wpłynie też na Twoją płytkę paznokcia olejowanie. Polecam użyć do tego naturalnego oleju arganowego

Krem nawilżający i odbudowujący do paznokci suchych oraz łamliwych.

Więcej artykułów na ten temat