Pielęgnacja dłoni - blog

  (79)

Pielęgnacja stóp i dłoni stanowi ważny element codziennej higieny. Chroni przed pękaniem naskórka. Zapobiega łamaniu się paznokci, odżywia skórę, a także zabezpiecza przed rozwojem chorób dermatologicznych. Nasz blog stanowi swoiste kompendium wiedzy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie kosmetyki. Tłumaczymy, jak pielęgnować dłonie i stopy, aby uniknąć ich nadmiernej potliwości. Nasze wskazówki dotyczą ponadto sposobów na pozbycie się odcisków.

Jak pielęgnować stopy?

Pielęgnacja stóp nie powinna ograniczać się jedynie do miesięcy letnich, kiedy często nosi się odkryte obuwie. Żeby cieszyć się estetycznym wyglądem, należy regularnie złuszczać martwy naskórek z pięt. Najlepiej wykorzystać w tym celu pumeks lub pilnik elektryczny. Do istotnych kwestii zalicza się też stosowanie kosmetyków o właściwościach odżywczych. W przypadku pojawienia się pęcherzy oraz odcisków warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty lub skonsultować się z dermatologiem.

Pielęgnacja dłoni – przeczytaj porady z naszego bloga!

Niekorzystne warunki atmosferyczne, detergenty, noszenie rękawiczek – to tylko niektóre czynniki powodujące wysuszanie lub pękanie naskórka. Pielęgnacja dłoni i paznokci wymaga systematyczności. Warto sięgać po peeling lub żel antybakteryjny. Żeby zabezpieczyć skórę, zaleca się natomiast stosować kremy o działaniu nawilżającym, regenerującym, uelastyczniającym. Na naszym blogu znajdziesz dodatkowo informacje o tym, jak pielęgnować dłonie w przypadku osób cierpiących na egzemę lub AZS. Wyjaśniamy również, kiedy skorzystać z pomocy lekarza.

Pielęgnacja rąk i paznokci – domowe sposoby na zdrowy wygląd skóry

Jak powinna wyglądać pielęgnacja dłoni? Blog, który tworzymy, porusza kwestie związane z codzienną higieną oraz profilaktyką skóry. Tłumaczymy, jak samodzielnie przygotować peeling złuszczający. Podpowiadamy, jak domowymi sposobami poradzić sobie z odparzonymi stopami lub zapobiec pękaniu naskórka. Nasze wskazówki dotyczą również urządzeń potrzebnych do wykonania makijażu hybrydowego paznokci. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Przeczytaj też