Oczy, uszy i nos (69)

Jednymi z najczęściej pojawiających się schorzeń zarówno u dzieci, jak i u dorosłych są choroby oczu. Główny problem ich leczenia polega na tym, że objawy bywają bardzo niespecyficzne. Szczególnie zauważalne jest to jeśli chodzi o choroby wewnętrzne oka, gdyż niejednokrotnie są one ze sobą mylone. Równie często w codziennym życiu spotkać można choroby uszu czy nosa, które są bagatelizowane, gdyż uznawane są za naturalne następstwo przeziębienia. Nie powinno się jednak ich ignorować, ponieważ każda infekcja ma jakąś przyczynę i może okazać się, że nieleczona doprowadzi do znacznego pogorszenia zdrowia.

Choroby oczu, uszu i nosa

Jedną z najczęstszych chorób oczu jest zapalenie spojówek, które może mieć różnorodne podłoże. Właśnie ze względu na przyczynę jego powstawania powinno wybierać się formę leczenia, która dopasowana będzie do intensywności i specyfiki tego schorzenia. Dostępne są różnego rodzaju krople i maści wspomagające, jednak ich dobór należy pozostawić specjaliście. Warto też zadbać o takie aspekty jak profilaktyka chorób oczu i zabezpieczyć się przed ich występowaniem zanim pojawią się w naszym organizmie.
Problemy w okolicy nosa, które spotkać można najczęściej to katar, zapalenie zatok lub nieżyt nosa. Problemy z układem oddechowym są częstą konsekwencją przebytych przeziębień, dlatego bywają ignorowane. Jednakże warto pamiętać, że każda nieleczona infekcja może spowodować nie tylko pogorszenie stanu zdrowia w danym obszarze, ale także przeniesienie się bakterii na inne narządy.
Trzecim najpopularniejszym problemem są choroby uszu, w tym zapalenie ucha. Wiąże się ono z niedosłuchem oraz z bólem promieniującym aż do głowy. Jego przyczyn może być bardzo wiele, np. zbyt niska temperatura lub ciało obce, dlatego każdy przypadek powinien być indywidualnie konsultowany z laryngologiem.