Bobotic Forte, krople doustne, 30 ml

Krople doustne z symetykonem, ułatwiają wydalanie gazów, leczą kolkę.

Dostępny
21,98

O produkcie: Bobotic Forte, krople doustne, 30 ml

100001012

Opis

Nazwa Bobotic Forte
Postać krople doustne
Wielkość opakowania 30 ml
Działanie/właściwości
  • usprawnia wydalanie gazów
  • zmniejsza napięcie jelit

Bobotic Forte, krople doustne, 30 ml  to wyrób medyczny o zapachu malinowym zawierający symetykon.


Właściwości

Jak działa bobotic forte?

Zawarty w wyrobie symetykon skutecznie obniża napięcie powierzchniowe ścian pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach, ułatwia ich łączenie i pękanie. Usprawnia to wydalanie gazów i zmniejsza napięcie jelit, które jest przyczyną bólu. Symetykon po podaniu doustnym nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest całkowicie wydalany z kałem w postaci niezmienionej.


Skład

Symetykon, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, guma ksantanowa, aromat malinowy, woda oczyszczona.


Jak stosować

Przed użyciem należy wstrząsnąć buteleczką do uzyskania jednolitego płynu.
Butelka wyposażona jest w kroplomierz, za pomocą którego należy odliczyć zalecaną ilość kropli, które można podać do buzi dziecka przy pomocy dołączonej do opakowania łyżeczki lub nakroplić na smoczek przed podaniem go dziecku. Odmierzoną ilość płynu można wymieszać z niewielką ilością przegotowanej, ostudzonej wody, stosowanej odżywki (mleka) lub innego niegazowanego płynu.


Dzienne spożycie

Podawana ilość może być modyfikowana zgodnie ze wskazaniem lekarza. Czas stosowania wyrobu medycznego Bobotic Forte jest zależny od utrzymywania się dolegliwości. Wyrób Medyczny bez konsultacji z lekarzem można stosować do 4 tygodni.

  Stosowanie Bobotic Forte w celu łagodzenia objawów, takich jak kolka jelitowa, wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność, związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie przewodu pokarmowego Stosowanie Bobotic Forte w przypadku przygotowania do badań diagnostycznych
Niemowlęta (od 28 dnia życia)
i dzieci do 2 lat
3 krople (20 mg symetykonu) przed, w trakcie lub po każdym posiłku. Nie należy przyjmować więcej niż 18 kropli na dobę (120 mg symetykonu). W dniu poprzedzającym badania należy przyjąć:
3 krople (20 mg symetykonu) 2 razy na dobę;
Rano w dniu badania, na czczo, należy połknąć:
3 krople (20 mg symetykonu)
Dzieci w wieku od 2 do 12 lat 6 kropli (40 mg symetykonu) przed, w trakcie lub po każdym posiłku. Nie należy przyjmować więcej niż 36 kropli na dobę (240 mg symetykonu). W dniu poprzedzającym badania należy przyjąć:
6 kropli (40 mg symetykonu) 2 razy na dobę;
Rano w dniu badania, na czczo, należy połknąć:
6 kropli (40 mg symetykonu)

Przeznaczenie

Kiedy brać bobotic forte?

Wyrób medyczny przeznaczony jest do stosowania u niemowląt od 28 dnia życia i dzieci do 12 lat w celu łagodzenia objawów, takich, jak kolka jelitowa, wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność, związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie przewodu pokarmowego.

Pomocniczo w przygotowaniu niemowląt od 28 dnia życia i dzieci do 12 lat do badań diagnostycznych jamy brzusznej, takich jak badania radiologiczne i ultrasonograficzne oraz wziernikowanie żołądka i dwunastnicy.


Ostrzeżenia

To jest wyrób medyczny Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Możliwe skutki uboczne

Brak doniesień o działaniach niepożądanych po zastosowaniu wyrobu.

Waga

30 ml netto


Dystrybutor

Polpharma Biuro Handlowe
ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Producent

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.