Brodacid ( Acidum lacticum 50,4 mg + Acidum salicylum 100 mg )/g, płyn na skórę 8g

Dostępny
15,70
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100001053

Płyn na kurzajki stosowany do leczenia brodawek.

Działanie

Płyn na brodawki do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym. Wykazuje ponadto działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dimetylosulfotlenek zawarty w preparacie ułatwia wchłanianie kwasów salicylowego i mlekowego.

Wskazania

Płyn na kurzajki stosowany w celu likwidacji brodawek zwykłych, okołopaznokciowych, mozaikowych, brodawek stóp.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią. Nie stosować do leczenia brodawek płaskich oraz zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na twarzy i błonach śluzowych. Nie stosować na znamiona oraz na zainfekowaną lub zmienioną zapalnie skórę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Przed użyciem skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, również w niedawnej przeszłości, oraz takich, które pacjent zamierza przyjmować w przyszłości.

Ciąża

Ciąża i okres karmienia piersią.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Czystą i suchą powierzchnię brodawki smarować płynem (używając aplikatora) 2 razy na dobę. Płyn nie powinien mieć kontaktu ze zdrową skórą. Po aplikacji odczekać, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Czas leczenia, w zależności od efektów, wynosi od kilkunastu dni do 6-8 tygodni.

Skutki uboczne

Podczas nieprawidłowego stosowania leku, w obrębie skóry otaczającej brodawkę mogą wystąpić nadżerki (pozostawiające przemijające przebarwienia) i pieczenie.

Skład

100 g płynu zawiera 6,3 g 80% kwasu mlekowego i 10 g kwasu salicylowego.
Substancje pomocnicze: dimetylosulfotlenek, nitroceluloza (2:1 w etanolu), octan etylu.

Producent

Inco-Veritas

Dystrybutor

Grupa Inco S.A.
ul. Wspólna 25, 00-519 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.