Bronchosol Maxipuren, 200 mg, 30 kapsułek dojelitowych miękkich

Dostępny
24,87

O produkcie

100050138

Bronchosol Maxipuren, 200 mg, 30 kapsułek dojelitowych miękkich jest produktem leczniczym roślinnym, w postaci kapsułek dojelitowych miękkich, zawierającym 200 mg olejku eukaliptusowego w jednej kapsułce.

Działanie

Olejek eukaliptusowy zwiększa wydzielanie prawidłowego śluzu i powoduje rozrzedzenie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Bronchosol Maxipuren ma działanie sekretomotoryczne, tzn. że zwiększa ruch rzęsek nabłonka i ułatwia ich oczyszczanie. Lek działa wykrztuśnie.

Wskazania

Lek Bronchosol Maxipuren stosowany jest:

 • wspomagająco w chorobach przeziębieniowych i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z towarzyszącym kaszlem, katarem i trudnością z odkrztuszaniem lepkiego śluzu,
 • wspomagająco w nieropnych stanach zapalnych zatok przynosowych.

Produkt przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży od 12 lat.

Przeciwwskazania

NIe stosować leku, jeśli pacjent jest uczulony na olejek eukaliptusowy, jego składniki (1,8-cyneol) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przed rozpoczęciem stosowania leku Bronchosol Maxipuren należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
 • W przypadku, gdy objawy utrzymują się dłużej niż tydzień lub gdy wystąpią duszności, podwyższona temperatura ciała, odkrztuszanie ropnej lub krwistej wydzieliny, pacjent powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.
 • Olejek eukaliptusowy może działać drażniąco na przewód pokarmowy, szczególnie u osób ze stanami zapalnymi przewodu pokarmowego.

Przyjmowanie innych leków

 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
 • W zalecanych dawkach nie obserwowano istotnych klinicznie interakcji z innymi lekami.

Ciąża

 • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
 • Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
 • Nie ustalono wpływu leku na płodność.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosować doustnie.

Zalecana dawka to:

 • dorośli i młodzież od 12 lat: 1 kapsułka 2-3 razy na dobę,
 • dzieci poniżej 12 lat: nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 12 lat.

Lek Bronchosol Maxipuren przyjmować 15 minut przed posiłkiem, popijając wodą, połykać w całości, nie rozgryzać.
Bronchosol Maxipuren należy stosować do czasu ustąpienia objawów, zazwyczaj przez 1 tydzień.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania leku Bronchosol Maxipuren rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) mogą wystąpić:

 • nudności,
 • wymioty,
 • biegunka.

Do innych działań niepożądanych, których dokładna częstość występowania jest nieznana, należą reakcje alergiczne.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Bronchosol Maxipuren:

 • Zatrucie objawia się gwałtownie palącym bólem w nadbrzuszu i bólem w jamie brzusznej, spontanicznymi wymiotami, zaburzeniami oddechu, skurczami oskrzeli, depresją oddechową, przyspieszonym oddechem i zwężeniem źrenic; może dojść także do utraty przytomności, szczególnie w przypadku dzieci.
 • Zatrucie to może przypominać zatrucie opiatami, ale w przypadku zatrucia olejkiem eukaliptusowym w oddechu wyczuwalny jest charakterystyczny eukaliptusowy zapach.
 • W przypadku wystąpienia objawów zatrucia należy niezwłocznie wezwać lekarza, można podać węgiel aktywowany i sorbitol.

Skład

Substancją czynną leku Bronchosol MAXIPUREN jest olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum).
1 kapsułka zawiera 200 mg Eucalyptus globulus Labill, Eucalyptus polybractea R.T. Baker, Eucalyptus smithii R.T. Baker, aetheroleum (olejek eukaliptusowy).
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: żelatyny bursztynian, glicerol 85%, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) z dodatkiem polisorbatu 80 i sodu laurylosiarczanu, glikol propylenowy, polisorbat 80, glicerolu monostearynian 40–55.

Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1, 63 – 040
Nowe Miasto nad Wartą

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.