Bronchosol - syrop stosowany tradycyjnie w kaszlu i utrudnionym odkrztuszaniu, 100 ml

Dostępny
13,74

O produkcie

100001054

Bronchosol jest syropem przeznaczonym do leczenia kaszlu. Zawiera wyciąg z ziela tymianku, korzeni pierwiosnka i tymol. Jest stosowany tradycyjnie jako środek wykrztuśny i pobudzający wydzielanie płynnego śluzu w oskrzelach.

Wskazania

Lek jest wskazany do stosowania w kaszlu i utrudnionym odkrztuszaniu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

- w nadwrażliwości na tymol, pierwiosnek, tymianek lub którykolwiek składnik syropu,
- w nadwrażliwości na rośliny z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae) zwanych też wargowymi(Labiatae),
- u dzieci, u których w wywiadzie stwierdza się ostre krupowe zapalenie krtani(acute obstructive laryngitis), również w przeszłości,
- w astmie.
Jeśli objawy nasilają się, nie ustąpią po 7 dniach, wystąpi duszność, gorączka lub ropna wydzielina, należy skonsultować się z lekarzem.
Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Bronchosol u osób z objawami podrażnienia żołądka (nudności) i w zapaleniu oraz wrzodach żołądka.

Stosowanie leku u dzieci

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 4 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Interakcje z innymi lekami nie są znane.

Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i laktacji, dlatego nie zaleca się stosowania u kobiet w tym okresie. Przed użyciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku: podawać doustnie: dzieciom w wieku 4-6 lat 3 razy dziennie po 2,5 ml; dzieciom w wieku 6-12 lat 3 razy po 5 ml leku, młodzieży w wieku 12-18 lat 3 razy dziennie po 10 ml, dorosłym 3 razy po 15 ml leku.

Skutki uboczne

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych po stosowaniu syropu Bronchosol. Mogą jednak wystąpić takie działania niepożądane jak: zaburzenia gastryczne, nudności, wymioty, reakcje alergiczne. Częstość występowania nie jest znana.

Skład

100 ml syropu zawiera:
4360 mg wyciągu gęstego złożonego (3:1) z ziela tymianku Thymus vulgaris (Thymus zygis (L)) i korzenia pierwiosnka Primula veris (L) (Primula elatior (L)) (7,6/1 części) (Extractum compositum spissum ex: Thymi herba et Primulae radice)
rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oraz 19,8 mg tymolu (Thymolum).
Substancje pomocnicze: aromat pomarańczowy, sacharoza, woda oczyszczona.
Lek zawiera nie więcej niż 0,5%(m/m) etanolu.

Producent

Phytopharm Klęka S.A.

Dystrybutor

Phytopharm Klęka S.A. Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą, Polska

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.