Butiner 500, 30 tabletek

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

29,93

O produkcie: Butiner 500, 30 tabletek

100021790

Opis

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego zawierająca kwas masłowy w postaci maślanu sodu.


Właściwości

Skład preparatu Butiner 500 opiera się na wysokiej zawartości kwasu masłowego. Otoczka tabletki jest odporna na działanie soków żołądkowych, dzięki czemu zabezpiecza kwas masłowy przed wchłonięciem się w jelicie cienkim. Odpowiednio opracowana forma tabletek Butiner 500 o spowolnionym uwalnianiu sprawia, że cały maślan sodu (500 mg) dociera do jelita grubego i uwalnia się równomiernie na całej jego długości.

Kwas masłowy to jeden z krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych występujący w wielu produktach spożywczych. Dostarczany do organizmu wraz z pożywieniem jest w całości przyswajany w jelicie cienkim, dlatego na tym odcinku przewodu pokarmowego przeważnie nie zauważa się jego niedoborów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku jelita grubego. Tam źródłem kwasu masłowego jest fermentacja błonnika pokarmowego przez bogatą w odpowiednie szczepy drobnoustrojów florę bakteryjną. W praktyce w końcowym odcinku przewodu pokarmowego łatwo może dojść do niedoboru kwasu masłowego np. podczas stanów chorobowych czy przy zaburzeniach flory bakteryjnej. Odpowiednia ilość kwasu masłowego w jelicie grubym pełni kilka istotnych funkcji.

  • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie kolonocytów — komórek nabłonka jelita grubego, których podstawowym składnikiem odżywczym jest właśnie kwas masłowy.
  • Wspiera utrzymywanie właściwego składu flory bakteryjnej jelita.
  • Pomaga hamować rozwój bakterii i grzybów chorobotwórczych.

Jak działa Butiner 500?

Tabletki preparatu Butiner 500 o spowalnianym uwalnianiu zawierają dużą ilość kwasu masłowego w postaci maślanu sodu. Specjalnie opracowana formuła otoczki pozwala dostarczyć składnik do jelita grubego. Tam kwas masłowy wspiera prawidłową pracę kolonocytów, wspomaga utrzymywanie odpowiedniej flory bakteryjnej i pomaga hamować rozwój bakterii i grzybów chorobotwórczych.

Kiedy brać Butiner 500?

Preparat Butiner 500 zaleca się stosować w przebiegu zaburzeń czynnościowych jelit (np. przy zespole jelita drażliwego) chorób zapalnych jelit (choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), zakażeń przewodu pokarmowego, biegunek podróżnych i po antybiotykoterapii, zaburzeń flory jelitowej. Z uwagi na wysoką zawartość kwasu masłowego produkt rekomenduje się również przy niedoborach tego składnika odżywczego (np. w trakcie stosowania diety ubogoresztkowej zawierającej niewielkie ilości błonnika pokarmowego).

Jak długo można stosować Butiner 500?

Dzieciom powyżej 7. roku życia i osobom dorosłym zaleca się stosować 1 tabletkę preparatu Butiner 500 raz dziennie przez co najmniej 6 tygodni.


Skład

Maślan sodu, substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca: fosforan dwuwapniowy, otoczka (substancja glazurująca: anionowy kopolimer metakrylanu, substancje przeciwzbrylające: polisorbat 80, mono - i diglicerydy kwasów tłuszczowych, substancja wiążąca: cytrynian trietylowy) substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, krzemionka koloidalna.


Jak stosować

Doustnie, podczas posiłku, popijając wodą. Tabletkę należy połknąć w całości, bez rozgryzania. Zaleca się stosować przez okres co najmniej 6 tygodni.


Przeznaczenie

Preparat polecany przy zaburzeniach czynnościowych jelit, chorobach zapalnych jelit, zakażeniach jelit i biegunce. Dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 7 roku życia.


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Produktu nie należy stosować u osób z zaburzeniami połykania. Produkt stosować  pod nadzorem lekarza. Produkt nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.


Producent

Nerr Pharma sp. z o.o.
al. Fryderyka Chopina 57A
05-092 Łomianki Dolne


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.