Calcium Dobesilate Hasco, 250 mg, 30 tabletek

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
10,48

O produkcie: Calcium Dobesilate Hasco, 250 mg, 30 tabletek

100039376

Opis

Calcium Dobesilate Hasco, 250 mg, 30 tabletek zawiera substancję  czynną wapnia dobezylan jednowodny, który usprawnia krążenie żylne i działa ochronnie na naczynia krwionośne. Zmniejsza przepuszczalność i zwiększa elastyczność naczyń włosowatych. Zmniejsza agregację płytek lepkość osocza krwi, dzięki temu zapobiega powstawaniu zastojów i zakrzepów w naczyniach żylnych.


Wskazania

- objawowe leczenie przewlekłej niewydolności żylnej,
- retinopatia cukrzycowa.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta ub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia schorzenia podaje się 1 tabletkę (250 mg) trzy lub 4 razy na dobę (od 750 mg do 1000 mg), podczas posiłków. Czas trwania leczenia wynosi zazwyczaj od trzech tygodni do sześciu miesięcy. W razie potrzeby mozna zwiększyć dawkę do 6 tabletek na dobę (1500 mg) w dawkach podzielonych. 

 


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe obejmujące nudności i biegunkę, zawroty głowy, gorączka polekowa.
Bardzo rzadko: agranulocytoza (ostry stan, który może objawiać się wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy ustnej, bólem gardła, zmianami zapalnymi w obrębie odbytu i narządów płciowych), swędząca wysypka z rumieniem.

Powyższe dolegliwości ustępują po zmniejszeniu dawki lub odstawieniu leku.


Skład

Substancją czynną leku jest wapnia dobezylan jednowodny (Calcii dobesilas monohydricum).
1 tabletka zawiera 500 mg wapnia dobezylanu jednowodnego.
Pozostałe składniki (sybstancje pomocnicze) to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.


Producent

„PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A.
51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.