Cataroft, krople do oczu, 10 ml

  • Izotoniczny nawilżający roztwór do oczu, zawiera również jodek potasu.
Dostępny
28,99

O produkcie: Cataroft, krople do oczu, 10 ml

100007717

Opis

Izotoniczny, nawilżający roztwór do oczu. Preparat zawiera dodatkowo jodek potasu działający jako substancja wychwytująca wolne rodniki. Takie właściwości jodku potasu stosuje się w zapobieganiu i leczeniu podtrzymującym wysięków i krwotoków w oku. Preparat przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci.

Właściwości

Cataroft to krople, których formuła bazuje na składnikach mających wspomóc nawilżanie i leczenie niektórych dolegliwości gałki ocznej. Można je stosować m.in. w przypadku uczucia suchości oczu w wyniku przemęczenia czy na skutek przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Formuła Cataroft opiera się na chlorku sodu. Uzupełniają ją m.in. jodek potasu i wersenian disodu.

  • Chlorek sodu znalazł się w kroplach Cataroft, aby wspomóc nawilżenia gałek ocznych.
  • Jodek potasu to sól potasowa kwasu jodowodorowego (KI). Jest to silny antyoksydant, który wspierając zwalczanie wolnych rodników na powierzchni oka, pomaga zmniejszyć stres oksydacyjny. Dzięki temu m.in. wspomaga profilaktykę zmętnień soczewki i ciała szklistego.
  • Wersenian disodu to związek chemiczny pomagający zapewnić kroplom Cataroft jałowość. Wspiera on zwalczanie groźnych dla oczu drobnoustrojów oraz wspomaga ochronę gałki ocznej przed zakażeniem i podrażnieniami.

Ci, którym dokucza drżenie powieki, mogą stosować preparaty z potasem. Taki objaw jest jednym z objawów niedoborów tego pierwiastka.

Jak działa Cataroft?

To krople zawierające składniki pomagające zapobiegać i eliminować uczucie suchości gałki ocznej oraz wspomagać łagodzenie związanych z tym dolegliwości. Należą do nich m.in. uczucie piasku lub ciała obcego pod powiekami, ból oczu oraz ich podrażnienie, pieczenie, przekrwienie, a także nadmierne łzawienie.

Jak stosować Cataroft?

Ten wyrób medyczny stosuje się zwykle od 2 do 4 razy dziennie, zakraplając oko 1 lub 2 kroplami. To, jak często i w jakich ilościach należy go aplikować, powinien zawsze określić lekarz.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Cataroft?

Nie stosuj tych kropli, jeżeli cierpisz na ropne zapalenie skóry twarzy i skazę krwotoczną. Zrezygnuj z ich używania w przypadku alergii na jakkolwiek ich składnik i nieprawidłowej czynności tarczycy.

Czy Cataroft ma skutki uboczne?

Bezpośrednio po zakropleniu oczu Cataroft możesz odczuwać chwilowe, delikatne pieczenie lub kłucie. Natomiast jeżeli będziesz używać kropli zbyt długo i w sposób niekontrolowany, może wystąpić u Ciebie podrażnienie i przekrwienie spojówek, nadmierne łzawienie oraz obrzęk powiek.


Skład

Chlorek sodu 2mg/ml, jodek potasu, tiosiarczan sodu, wersenian disodu, dioctan chlorheksydyny, wodorotlenek sodu, woda do iniekcji.

Jak stosować

Okres przyjmowania i dawkę określa lekarz. Zazwyczaj stosuje się 1-2 krople do każdego oka od 2 do 4 razy dziennie do worka spojówkowego.Przechowywać w temperaturze 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przeznaczenie

Preparat można stosować do zwykłego nawilżania oka i tym celu należy wkropić go do oka lub zrobić okład na powieki. Produkt może być również pomocniczo stosowany do nawilżania oka podczas niektórych procesów wchłaniania (w szczególności wysięków, krwawień do ciała szklistego oraz zaćmy o różniej etiologii).

Ostrzeżenia

Nie stosować kropli CATAROFT w następujących przypadkach:

w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik preparatu.

jeżeli u pacjenta stwierdzono przewlekłe ropne zapalenie skóry twarzy,

jeżeli występuje skaza krwotoczna,

u pacjentów z nieprawidłową czynnością tarczycy,


Możliwe skutki uboczne

Krople CATAROFT są zwykle bardzo dobrze tolerowane.

Bezpośrednio po wkropleniu może pojawić się chwilowe, lekkie pieczenie lub kłucie.

Niekontrolowane i długotrwałe podawanie kropli (w zbyt dużych dawkach) u pacjentów wrażliwych może prowadzić do tzw. „jodyzmu”, podrażnienia i przekrwienia spojówek, nadmiernego łzawienia, obrzęku powiek (obrzęk Quinckego) i gruczołu łzowego. W przypadkach tych mogą również wystąpić następujące objawy skórne: zaczerwienienie, trądzik, zapalenie skóry i plamica.


Dystrybutor

OFTA SP. Z O.O.

Producent

UNIMED PHARMA

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.