CERKO

  (19)

CERKO to marka produkująca kosmetyki dla skóry wrażliwej we współpracy z dermatologami i alergologami. Została założona ponad 20 lat temu w Gdańsku. Wyroby CERKO powstają w Polsce, z użyciem innowacyjnych technologii. Marka prowadzi też szkolenia i konferencje naukowe.

Sortuj według

Kosmetyki CERKO na problemy skórne

CERKO oferuje cztery główne linie swoich produktów – Cekropil, Cerkoderm, Linię Ochronną i Profesjonalną Dezynfekcję. Pierwsza z tych serii zawiera emolienty, które pomagają złagodzić podrażnienia skóry wrażliwej i atopowej. Mogą być stosowane po peelingach chemicznych. Linia Cerkoderm obejmuje natomiast produkty do codziennej pielęgnacji twarzy, ciała, dłoni i paznokci. Kosmetyki do ciała CERKO mogą być stosowane w przypadku skóry suchej, ze skłonnościami do rogowacenia, wrażliwej i alergicznej. Są odpowiednie również dla osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą. W asortymencie marki można znaleźć kremy do twarzy, żele do mycia cery i ciała, balsamy, szampony i preparaty do higieny intymnej. Niektóre wyroby CERKO mogą być stosowane pod makijaż.

Kosmetyki CERKO ochronne i preparaty z mocznikiem

CERKO oferuje m.in. kosmetyki z mocznikiem. To kremy dostępne w wersji z dwoma stężeniami tej substancji – 5 i 10%. Marka produkuje też preparaty na stopy, łokcie i kolana, a także skórę głowy i paznokci. Zawierają one od 10% do 40% mocznika. Cena preparatów na atopowe zapalenie skóry i inne problemy skórne różni się w zależności od ich przeznaczenia, pojemności opakowania i ilości substancji aktywnej.

Wśród kosmetyków CERKO dostępnych w Dr. Max można znaleźć również preparaty ochronne do twarzy, ciała i rąk. Są one polecane osobom borykającym się z podrażnieniami związanymi np. z działaniem czynników atmosferycznych. Marka oferuje też preparaty z dwiema substancjami aktywnymi. Doskonałym przykładem takich produktów jest Cerkoderm 15 krem mocznikowy z AHA, czyli kosmetyk łączący kwas mlekowy i mocznik. Wyrób ten może być stosowany w przypadku nadmiernego rogowacenia skóry. Kosmetyki CERKO cechują się prostym składem. Nie zawierają konserwantów, barwników i substancji zapachowych. Marka testuje swoje wyroby poprzez badania dermatologiczne. Wyroby CERKO są hipoalergiczne – nie zawierają alergenów powszechnie stosowanych w przemyśle kosmetycznym.