Cerumex MD Spray, preparat do higieny uszu, 30 ml

Wyrób medyczny spray do usuwania nadmiaru woszczyny z uszu dorosłych.

Dostępny
30,79

O produkcie: Cerumex MD Spray, preparat do higieny uszu, 30 ml

100001185

Opis

Łagodny preparat przeznaczony do rozmiękczania i usuwania nadmiaru woszczyny z przewodu słuchowego zewnętrznego. Zalecany w profilaktyce niedosłuchu przewodzeniowego powodowanego nadmiernym gromadzeniem się woszczyny w przewodzie słuchowym zewnętrznym u dzieci i dorosłych.

Właściwości

W przewodzie słuchowym znajdują się gruczoły, które pełnią kilka istotnych funkcji. Odpowiadają m.in. za wytwarzanie woskowiny — fizjologicznej, tłustej substancji o żółtobrunatnym zabarwieniu. Ma ona za zadanie chronić przewód słuchowy przed nadmiernym rozwojem mikroorganizmów oraz zapewniać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Cerumex spray to wyrób medyczny w postaci aerozolu. Dzięki odpowiedniemu dozownikowi pozwala na precyzyjne stosowanie i jest łatwy w aplikacji. Preparat zawiera składniki, które pomagają w zmiękczaniu i usuwaniu woskowiny usznej. Wspierają ochronę przed infekcjami. Jednocześnie łagodzą nieprzyjemne uczucie swędzenia i ogólny dyskomfort. Ponadto pielęgnują skórę zewnętrznego przewodu pokarmowego.

W normalnych warunkach woskowina jest naturalnie usuwana dzięki zdolności przewodu słuchowego do samooczyszczania. W przypadku zaburzenia tego procesu, np. poprzez nieprawidłowe używanie patyczków do uszu, dochodzi do nadmiernego gromadzenia woskowiny i tworzenia się czopów woszczynowych. Te z kolei mogą stać się przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości — świądu czy drapania. Niekiedy pojawia się też niedosłuch przewodzeniowy polegający na pogorszeniu słuchu, który występuje zwłaszcza po zmoczeniu ucha (np. w trakcie mycia głowy czy prysznica). Jest to związane z pęcznieniem woszczyzny i blokowaniem kanału słuchowego na skutek kontaktu woskowiny z wodą.

Jak działa Cerumex Spray?

Cerumex spray to bezpieczny i skuteczny preparat do usuwania woskowiny. Potrójnie wspomaga utrzymanie przewodu słuchowego w dobrej kondycji. Rozpuszcza woskowinę i oczyszcza uszy. Jednocześnie zmniejsza ryzyko zatkania uszu woskowiną i pogorszenia słuchu. Ułatwia wykonanie zabiegu płukania uszu przeprowadzanego w gabinecie lekarskim.

Kiedy stosować Cerumex Spray?

Możesz stosować preparat Cerumex spray regularnie, jeśli Twoim celem jest usuwanie pozostałości woskowiny i profilaktyka zatkanego ucha. Ponadto produkt sprawdza się przy twardych czopach woskowinowych, gdy trzeba rozmiękczyć je przed zabiegiem płukania ucha. Spray jest odpowiedni dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia i osób dorosłych.

Jak długo można stosować Cerumex Spray?

Nie używaj preparatu dłużej niż przez 5 dni. Jeśli po takim czasie nadmiar woszczku nie został usunięty z ucha, skontaktuj się z lekarzem. Po otwarciu zużyj produkt w ciągu 1 miesiąca.

Czy stosowanie Cerumex Spray w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania produktu przez kobiety w ciąży.


Skład

Aqua, Glycerin, Sodium, Bicarbonate phenoxyethanol (and ethylhexylglicerin).

Jak stosować

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Dzienne spożycie

Stosować 1-2 razy w tygodniu w celu zapobiegania gromadzeniu się woskowiny.
W razie konieczności usuwania woskowiny przez lekarza zaaplikować od 1 do 2 dawek preparatu Cerumex MD Spray dwa razy dziennie przez okres 4 dni przed wizytą u lekarza.

Przeznaczenie

Cerumex MD to łagodny środek zawierający bezpieczne i skuteczne substancje, które penetrując do woszczyny powodują jej rozmiękanie i rozpuszczenie.

Ostrzeżenia

Nie stosować preparatu przy wyciekach z ucha, podrażnieniu, wysypce w uchu, zawrotach głowy, urazie lub perforacji błony bębenkowej, drenażu błony bębenkowej.

Możliwe skutki uboczne

Dotychczas nie stwierdzono.

Waga

30 ml

Dystrybutor

Axpharm Sp. z o.o.
Kozietulskiego 36
Bydgoszcz 85-657

Producent

Axpharm Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu