Cerumex, preparat do higieny uszu, 15 ml

Preparat do stosowania w profilaktyce niedosłuchu przewodzeniowego.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

17,84

O produkcie: Cerumex, preparat do higieny uszu, 15 ml

100007815

Opis

Preparat przeznaczony do stosowania w profilaktyce niedosłuchu przewodzeniowego, spowodowanego nadmiernym gromadzeniem się woszczyny w przewodzie słuchowym zewnętrznym u dzieci i dorosłych.

Właściwości

Cerumex to wyrób medyczny przeznaczony dla dorosłych oraz dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia. Znajdują się w nim składniki, które pomagają łagodnie pozbyć się nadmiaru wydzieliny zalegającej w uszach. Wspomagają one oczyszczenie i udrożnienie przewodu słuchowego zatkanego przez czopy woskowiny.

Bazą formuły Cerumex jest woda oczyszczona (Aqua purificata). Jest ona wytwarzana z wody pitnej, nie zawiera zanieczyszczeń, środków konserwujących. Natomiast składnikami aktywnymi tych kropli do higieny uszu są gliceryna oraz wodorowęglan sodu. Gliceryna wiąże wodę i pomaga pozbyć się nadmiaru płynu z przewodu słuchowego. Jednocześnie zmiękcza woskowinę i ułatwia jej usunięcie z uszu. Wodorowęglan sodu (sodium bicarbonate) to soda oczyszczona. Tak jak gliceryna, rozmiękcza ona wydzielinę znajdującą się w przewodzie słuchowym i pomaga pozbyć się jej z uszu. Soda oczyszczona wspomaga również walkę z groźnymi mikroorganizmami – bakteriami i grzybami.

Po otworzeniu opakowania z preparatem Cerumex należy zużyć jego zawartość w ciągu miesiąca. Ten wyrób medyczny należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C i w pozycji pionowej. Jedno opakowanie tego produktu jest przeznaczone tylko dla jednego użytkownika. Kropli do uszu Cerumex nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników. Producent kropli wskazuje, że preparat optymalnie wspomaga oczyszczanie przewodu słuchowego, kiedy jest aplikowany przed snem – na noc.

Jak działa Cerumex?

Cerumex zawiera składniki aktywne (glicerynę i wodorowęglan sodu), które pomagają zadbać o higienę uszu. Wspomagają one oczyszczenie przewodu słuchowego oraz ułatwiają rozmiękczanie zalegających w nim twardych czopów woskowinowych.

Kiedy stosować Cerumex?

Cerumex krople do uszu można stosować profilaktycznie, aby ograniczyć ryzyko zatkania uszu przez czopy woszczyny. Aplikuje się je również na 30 minut przed zabiegiem płukania przewodu słuchowego, by ułatwić jego przeprowadzenie i zwiększyć jego skuteczność. Po ten preparat można sięgnąć także w przypadku niedosłuchu przewodzeniowego objawiającego się świądem, drapaniem, pogorszeniem słuchu. Może być on spowodowany m.in. nieprawidłowym czyszczeniem uszu za pomocą patyczków.

Jak długo można stosować Cerumex?

Ten wyrób medyczny można stosować przez maksymalnie 5 dni z rzędu, aplikując go 2 razy dziennie. Jeżeli mimo jego stosowania nadmiar woskowiny będzie nadal zalegał w przewodzie słuchowym, należy skonsultować się z lekarzem.


Skład

Aqua, Glycerin, Sodium, Bicarbonate phenoxyethanol (and ethylhexylglicerin)

Jak stosować

  1. Preparat ogrzać w dłoni do temperatury ciała.
  2. Przechylić głowę na bok.
  3. Wlać do jednego ucha od 5 do 10 kropli preparatu starając się by nie wydostały się na zewnątrz.
  4. Dla lepszego działania preparatu, należy pozostać z przechyloną głową przez kilka minut, by zapobiec wypłynięciu preparatu na zewnątrz.

Zakręcić butelkę po każdym użyciu preparatu.Powtarzać zakrapianie 2 razy dziennie przez okres do 4 dni. Resztki woszczyny można wypłukać wodą pod prysznicem przy okazji mycia głowy wodą o temperaturze około 37 st.C.Nie używać preparatu dłużej niż 4 dni w sposób ciągły. Jeśli nadmiar woszczku pozostaje nadal w uchu, trzeba skonsultować się z lekarzem.


Przeznaczenie

Preparat przeznaczony do stosowania w profilaktyce niedosłuchu przewodzeniowego spowodowanego nadmiernym gromadzeniem się woszczyny w przewodzie słuchowym zewnętrznym u dorosłych i dzieci.

Ostrzeżenia

Nie stosować preparatu przy wyciekach z ucha, podrażnieniu, wysypce w uchu, zawrotach głowy, urazie lub perforacji błony bębenkowej, drenażu błony bębenkowej.

Możliwe skutki uboczneDystrybutor

AXFARM SP. Z O.O.

Producent

AXFARM

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.