Cicatridina krem - krem z solą sodową kwasu hialuronowego, 30g

Krem z solą sodową kwasu hialuronowego, przyspiesza proces gojenia.

Dostępny
26,53

O produkcie: Cicatridina krem - krem z solą sodową kwasu hialuronowego, 30g

100001257

Opis

Cicatridina krem to krem z solą sodową kwasu hialuronowego.

Właściwości

Cicatridina to starannie opracowany wyrób medyczny ze składnikami wspomagającymi i przyspieszającymi proces gojenia ran. Substancje zawarte w preparacie skracają czas potrzebny na regenerację tkanek, tym samym przyczyniają się do zmniejszenia i złagodzenia widoczności blizny. W składzie Cicatridina znajdują się m.in. olej wazelinowy, olej ze słodkich migdałów oraz sól sodowa kwasu hialuronowego.

  • Olej wazelinowy to bezpieczna substancja o właściwościach błonotwórczych i hydrofobowych. Pomaga chronić skórę przed utratą wody. Nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowany.
  • Olej ze słodkich migdałów jest pozyskiwany z nasion migdałów w procesie tłoczenia na zimno. Wyróżnia się lekką konsystencją i dobrze się wchłania. Dostarcza duże ilości kwasów tłuszczowych, głównie kwas oleinowy i linolowy. Zawiera też proteiny, sole mineralne oraz witaminy A, D, E i z grupy B. Pomaga odżywiać i wygładzać skórę. Ponadto ma wysokie zdolności nawilżające. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych wzmacnia lipidową barierę ochronną skóry.
  • Sól sodowa kwasu hialuronowego (hialuronian sodu) znajdująca się w składzie preparatu Cicatridina to naturalna postać kwasu hialuronowego występująca w tkankach organizmów żywych. Funkcjonuje jako lepka, galaretowata substancja spajająca odpowiedzialna za utrzymywanie wody w przestrzeni śródmiąższowej. Bierze udział w zachowaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia, elastyczności i napięcia skóry.

Formuła kremu Cicatridina jest wolna od barwników i substancji zapachowych.

Do czego służy Cicatridina?

Krem Cicatridina opracowano z myślą o wspomaganiu leczenia ran powierzchownych i głębokich różnego pochodzenia. Produkt możesz też stosować zewnętrznie po zabiegach ginekologicznych i położniczych, m.in. po nacięciu krocza, po cesarskim cięciu. Preparat Cicatridina sprawdzi się również przy podrażnianiach, otarciach i odparzeniach miejsc intymnych. 

Czy Cicatridina jest na receptę?

Krem Cicatridina jest dostępny bez recepty.


Skład

Woda, olej wazelinowy, alkohol cetylowo-stearylowy, olej ze słodkich migdałów, eter stearylowy polioksyetylenoglikolu (2), eter stearylowy polioksyetylenoglikolu (21), gliceryna, sorbitol 70%, olej silikonowy, diglukonian chlorheksydyny 20%, imidazolidynylomocznik, sól sodowa kwasu hialuronowego, sól disodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego, BHT.
Nie zawiera barwników i substancji zapachowych.

Jak stosować

Przed każdym zastosowaniem preparatu dokładnie oczyścić miejsce, na które będzie zastosowany krem. Nanieść na miejsce zmienione chorobowo i lekko wmasować. Jeśli to konieczne przykryć gazą. Należy umyć ręce przed i po użyciu wyrobu medycznego.

Dzienne spożycie

Stosować 2-3 razy dziennie lub według wskazań lekarza.

Przeznaczenie

Preparat jest wskazany do użycia jako środek wspomagający leczenie ran powierzchownych i głębokich różnego pochodzenia

Możliwe skutki uboczne

Długotrwałe stosowanie wszystkich produktów przeznaczonych do użytku miejscowego może wywołać reakcje nadwrażliwości.

Waga

30 g

Dystrybutor

Miralex Sp. z o.o., ul. Św. Szczepana 25, 61-465 Poznań

Producent

Farma-Derm s.r.l.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.