Cignon, 30 kapsułek miękkich

Suplement diety z kolagenem i mukopolisacharydami oraz witaminą C.

Dostępny
42,59

O produkcie: Cignon, 30 kapsułek miękkich

100001260

Opis

Cignon, suplement diety, 30 kapsułek miękkich to nowoczesny preparat zawierający najważniejsze składniki odżywcze niezbędne do utrzymania prawidłowych właściwości biomechanicznych ścięgien.


Właściwości

Cignon to suplement diety zawierający składniki, które naturalnie występują w ścięgnach i więzadłach.

  • KOLAGEN TYPU I – fizjologiczny składnik ścięgien (90%), zapewnia ścięgnom odpowiednią siłę, elastyczność i giętkość, przyczynia się do ich wytrzymałości na rozciąganie.
  • MUKOPOLISACHARYDY – pomagają w uporządkowaniu i odnowie zdeformowanych włókien kolagenowych, prowadzą do uzyskania prawidłowego kształtu tkanki łącznej w ścięgnach, gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną ścięgna.
  • Witamina C – wspomaga stymulację syntezy kolagenu, zapobiega degeneracji ścięgna.

Co to jest za lek Cignon?

Cignon nie jest lekiem, ale suplementem diety. To preparat dla osób, które chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki ważne dla zachowania właściwej struktury więzadeł i ścięgien oraz ich odpowiedniego funkcjonowania.

Jaki skład ma Cignon?

W składzie preparatu Cignon znajdziesz (w jednej kapsułce):

  • hydrolizowany kolagen typu I (40 mg) – ten typ kolagenu występuje w więzadłach i nadaje wytrzymałość tkance łącznej,
  • siarczan chondroityny (200 mg) – jeden z glikozaminoglikanów, który w połączeniu z białkami tworzy proteoglikany (ważne składniki substancji pozakomórkowej tkanki łącznej, odpowiedzialnej za właściwości mechaniczne),
  • kwas hialuronowy (25 mg),
  • witamina C (30 mg) – przeciwutleniacz, który bierze udział w biosyntezie kolagenu,
  • mangan (0,3 mg) – pierwiastek niezbędny do regulacji aktywności enzymów związanych z syntezą tkanki łącznej oraz ochroną komórek przed działaniem wolnych rodników.

Kiedy stosować suplement diety Cignon?

Cignon to preparat przeznaczony do stosowania po urazach mechanicznych ścięgien oraz rekonstrukcji ścięgien, więzadeł i zabiegach chirurgicznych. Zawarte w nim substancje aktywne wspomagają odbudowę uszkodzonych struktur, skracają czas rekonwalescencji, przywracają prawidłowy metabolizm, zmniejszają ból i dyskomfort oraz zapobiegają waskularyzacji w ścięgnach.

U osób po 25. roku życia zaczyna obniżać się poziom kolagenu, po 50. – spadek następuje niezwykle gwałtownie, a po 60. – produkcja tego białka ustaje całkowicie**. Poza tym na jakość i ilość kolagenu w organizmie mogą wpływać choroby i zmiany hormonalne, obciążenia mechaniczne, promieniowanie słoneczne oraz zbyt wysokie i niskie temperatury. Zmniejszone stężenie kolagenu może skutkować problemami z poruszaniem się, bólami kręgosłupa i stawów, kruchością i łamliwością kości czy gorszym stanem skóry.

Zaburzenie w syntezie kolagenu mają wpływ zwłaszcza na osoby aktywne i zawodowo uprawiające sport. Ryzyko poważnej kontuzji staje się większe, a rehabilitacja po urazie – dłuższa i trudniejsza. Uzupełnienie niedoborów kolagenu z codziennych posiłków może nastręczać sporo kłopotów, ponieważ to białko słabo przyswaja się z pożywienia. Najlepsze efekty w takich sytuacjach daje suplementacja hydrolizatów kolagenowych.

** https://www.drmax.pl/blog-porady/kolagen-dla-sportowcow-dlaczego-jest-wazny

Cignon – jak wygląda dawkowanie?

Dawkowanie zalecane przez producenta preparatu Cignon  wygląda następująco:

  • 1 kapsułka na dobę – dla dzieci powyżej 3. roku życia,
  • 2 kapsułki na dobę – dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, suplementację należy stosować przez minimum 3 miesiące.

Na co trzeba uważać w czasie przyjmowania suplementu diety Cignon?

Nie ma dostępnych informacji na temat skutków ubocznych, interakcji z lekami albo możliwością upośledzenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn w czasie stosowania preparatu. Jeśli wystąpią u Ciebie jakiekolwiek niepojące objawy, zaprzestań suplementacji i skonsultuj się z lekarzem.

Nie ma również danych na temat bezpieczeństwa suplementu dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Pamiętaj, żeby nie przekraczać zalecanych dawek ani nie traktować preparatu jako zamiennik zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Najlepszy sposób na zadbanie o dobą kondycję stawów to umiarkowana aktywność fizyczna (np. aqua-aerobic, nordic walking, joga, pilates, jazda na rowerze, spacery) i utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Nie lekceważ również znaczenia odpowiednio dobranego obuwia – zarówno do uprawiania sportów, jak i na co dzień.


Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS* 2 kapsułki % RWS*
Siarczan chondroityny 200 mg  - 400 mg  -
Kwas hialuronowy 25 mg  - 50 mg  -
Hydrolizowany kolagen typu I 40 mg  - 80 mg  -
Witamina C 30 mg 37,5% 60 mg 75%
Mangan 0,3 mg 15% 0,6 mg 30%

RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: olej słonecznikowy, siarczan chondroityny, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć - glicerol, hydrolizowany kolagen typu I, kwas L-askorbinowy (witamina C), emulgator - lecytyna słonecznikowa, hialuronian sodu (kwas hialuronowy), trójglicerydy, substancja zagęszczająca - żółty wosk pszczeli, barwniki -  karmel amoniakalny i dwutlenek tytanu, siarczan manganu, przeciwutleniacz - alfa-tokoferol.


Jak stosować

Doustnie, popić wodą.


Dzienne spożycie

Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu: dzieci w wieku 3-12 lat - 1kapsułka; dorośli i dzieci powyżej 12 lat - 2 kapsułki.


Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w składniki, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie ścięgien.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Waga

Masa netto: 27,9 g.


Dystrybutor

Valentis Polska Spółka z o.o.,
ul. Krakowiaków 50,
02-255 Warszawa


Producent

Valentis AG,
CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria.


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.