Citogla Vis, 30 tabletek

Suplement diety, zawiera cytokoinę, która wspiera narząd wzroku.

Dostępny
31,23

O produkcie: Citogla Vis, 30 tabletek

100014749

Opis

Citogla Vis - suplement diety zawierający cytykoinę stosowaną w przypadku neurodegeneracyjnych chorób oczu, w szczególności jaskry.

Właściwości

Citogla Vis to suplement diety dla osób dorosłych stworzony z myślą o wsparciu narządu wzroku, w szczególności w przypadku neurodegeneracyjnych chorób oczu takich jak jaskra. Głównym składnikiem preparatu jest substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, czyli cytykolina. Wykorzystywana jest w syntezie i odbudowie błon komórek nerwowych, przez co uczestniczy również w procesach prawidłowego widzenia. Zmniejsza ryzyko występowania chorób neurodegeneracyjnych oczu u osób w grupie ryzyka. Spowalnia rozwój już zdiagnozowanych chorób. Tabletki zawierają przeciwzbrylające sole magnezowe kwasów tłuszczowych oraz wypełniający fosforan wapnia. Ponieważ mają formę kapsułek, zawierają żelatynę oraz barwnik: dwutlenek tytanu.

Jak działa Citogla Vis?

Działanie suplementu wynika z właściwości cytykoliny zawartej w preparacie. Substancja ta jest naturalnie wytwarzana w mózgu, dlatego jest bezpieczna i na ogół dobrze tolerowana przez organizm. Po spożyciu organizm rozkłada cytykolinę do 2 związków: cytydyny i choliny, które przechodzą przez barierę krew-mózg. Przyczyniają się do produkcji fosfolipidów odpowiedzialnych za budowę błon komórkowych. Ze względu na to wspierają funkcje poznawcze (samopoczucie, pamięć i koncentrację uwagi), a także poprawiają funkcjonowanie wzroku. Zmniejszają ryzyko uszkodzeń mózgu, na przykład w wyniku udaru, i wspomagają jego procesy regeneracyjne.

Citogla Vis a jaskra

Ze względu na zawartość cytykoliny o przeciwdziałaniu chorobom neurodegeneracyjnym suplement diety zmniejsza ryzyko występowania jaskry i spowalnia jej rozwój. W przeciwieństwie do niektórych leków nie wpływa jednak na poziom ciśnienia krwi wewnątrz gałki ocznej, dzięki czemu preparat jest bezpieczny dla wzroku.

Czy Citogla Vis jest na receptę?

Nie, suplement jest dostępny bez recepty. Zawiera jednak kontrolowaną dawkę cytydylo-5’difosfocholiny. W 1 tabletce znajduje się 250 mg tej substancji. Ze względu na to należy przestrzegać zalecanego przez producenta dawkowania preparatu lub stosować się do zaleceń lekarskich.

Jak stosować Citogla Vis?

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia: 1-2 kapsułki suplementu dziennie. Należy popijać je wodą. Nie przekraczaj dziennej zalecanej porcji spożycia. Preparat nie stanowi zamiennika zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Zaprzestań jego stosowania w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników lub innych, niepożądanych objawów. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem. Suplement nie jest przeznaczony dla dzieci, a także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.


Tabela

Składniki w dziennej porcji preparatu 1 tabletka 2 tabletki
cytydylo-5’difosfocholina (cytykolina) 250 mg 500 mg

Skład

Składniki: Sól sodowa cytydylo-5’difosfocholiny (cytykoliny); substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; substancja wypełniająca: fosforan wapnia; składniki otoczki kapsułki: żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu.

Jak stosować

Tabletkę połknąć, popijając odpowiednią ilością wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 - 2 tabletek.

Przeznaczenie

Suplement diety polecany jest w przypadku neurodegeneracyjnych chorób oczu, w szczególności jaskry. Preparat nie jest przeznaczony do spożycia przez dzieci.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem. Produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Waga

Masa netto: 10,2 g
Zawartość opakowania: 30 tabletek.

Producent

Solinea Sp. z o. o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I,
21-003 Ciecierzyn

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.