Citotrop, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety zawiera CDP-cholinę, która wspomaga funkcjonowanie mózgu.

Dostępny
29,87

O produkcie: Citotrop, suplement diety, 30 kapsułek

100001280

Opis

Głównym składnikiem preparatu Citotrop jest CDP-cholina (cytydylo-5'difosfocholina).

Właściwości

Citotrop to suplement diety w postaci kapsułek. Jest szczególnie zalecany osobom borykającym się z zaburzeniami funkcji poznawczych, demencją starczą i problemami z zapamiętywaniem. Może być stosowany również przy powikłaniach po przebytych urazach i udarach oraz w przypadku chorób neurologicznych pochodzenia naczyniowego. Receptura suplementu diety Citotrop opiera się na cytykolinie (soli sodowej cytydylo-5' difosfocholiny). Ta naturalnie występująca substancja jest endogennym prekursorem fosfatydylocholiny — podstawowego budulca fosfolipidów nerwowych błon komórkowych.

Na skutek hydrolizy cytykoliny powstaje cytydyna i cholina, które łatwo przenikają przez barierę krew-mózg, a następnie wspomagają syntezę i odbudowę błon komórek nerwowych. Cytykolina, poprzez wspieranie syntezy acetylocholiny i pomoc w syntezie fosfolipidów, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu, chroni komórki nerwowe, wzmacnia ich błony i podnosi poziom ważnych neuroprzekaźników. Wspiera ochronę układu nerwowego przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Może wspomagać funkcje poznawcze u zdrowych osób, zapobiegać ich osłabieniu u osób starszych oraz wspomagać rekonwalescencję po udarze. Cytykolina najczęściej jest stosowana w celu poprawy wzroku, zapobiegawczo przed uszkodzeniami mózgu oraz w depresji.

Kiedy brać Citotrop?

Suplement diety Citotrop jest przeznaczony do uzupełniania żywienia o składniki aktywne zawarte w preparacie (sól sodowa cytydylo-5' difosfocholiny) w celu wspomagania prawidłowego funkcjonowania mózgu. Produkt rekomenduje się zwłaszcza osobom borykającym się z zaburzeniami funkcji poznawczych, demencją starczą czy trudnościami w zapamiętywaniu. Preparat jest zalecany również osobom zmagającym się z powikłaniami po przebytych urazach i udarach oraz cierpiącym na choroby neurologiczne pochodzenia naczyniowego.

Jak długo można stosować Citotrop?

Suplement Citotrop można stosować jako wzbogacenie codziennego żywienia przez dowolnie długi okres. Należy pamiętać, że produkt nie może być spożywany jako alternatywa dla zbilansowanej diety. Ponadto nie powinno się przekraczać zalecanej dziennie porcji preparatu Citotrop i spożywać suplementu w razie nadwrażliwości (uczulenia) na jakikolwiek jego składnik.

Czy stosowanie Citotrop w ciąży jest bezpieczne?

Preparat Citotrop, podobnie jak niektóre suplementy na pamięć i koncentrację, nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży.


Tabela

Składnik 1 kapsułka 2 kapsułki
Cytykolina 250 mg 500 mg

Skład

Składniki: sól sodowa cytydylo-5' difosfocholiny, substancje pomocnicze: stearynian magnezu, wodorofosforan wapnia, kapsułka: żelatyna, dwutlenek tytanu.


Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

  • Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia: 1-2 kapsułki.
  • Kapsułkę należy popić odpowiednią ilością wody.
  • Zawartość kapsułki można wysypać i rozpuścić w ok. 50 ml ciepłego płynu.

Przeznaczenie

Suplementacja diety w skladniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

14,2 g netto


Producent

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.