Clarastill, jałowy roztwór karboksymetylocelulozy, 5 ml

Dostępny
26,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100001290

Clarastill to krople do oczu o działaniu ochronnym, odżywczym, nawilżającym i powlekającym.

Właściwości

Charakteryzuje się następującymi właściwościami fizykochemicznymi: preparat jest doskonale przezroczysty, łatwo miesza się z wodą (oraz płynem łzowym) w każdym stosunku.
Nie powoduje wytwarzania nierozpuszczalnych osadów soli metali lub związków organicznych, które mogą być obecne w niewielkiej ilości w płynie łzowym.
Odczyn preparatu i jego osmolalność jest zgodna z tkankami oka i płynem łzowym, w związku z czym preparat jest doskonale tolerowany.

Skład

Karboksymetyloceluloza 0,3%, parahydroksybenzoesan metylu 0,03%, parahydroksybenzoesan propylu 0,012%, glicerol, N-acetylokarnozyna, chlorek sodu, wersenian disodowy, tetraboran sodu, diwęglan potasu, woda oczyszczona.
Zawiera środek konserwujący: wersenian disodowy,

Jak stosować

Zwykle zakrapla się 1-2 krople preparatu na dobę do worka spojówkowego ściskając lekko butelkę.
W zależności od potrzeb krople można stosować częściej.

Przeznaczenie

Dzięki właściwościom zawartego w nich przeciwutleniacza i działaniu przeciwko wolnym rodnikom, chroni tkanki oka (ciało szkliste, rogówkę, spojówkę) przed skutkami stresu oksydacyjnego spowodowanego przez niekorzystne warunki środowiska i ułatwiają powrót do ich prawidłowego stanu na drodze naturalnych mechanizmów.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku objawów infekcji oka.
Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Dystrybutor

Pharma Supply Sp. z o.o., ul. Marconich 2/9, 02-954 Warszawa

Producent

Pharma Supply Sp. z o.o.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.