Clarastill, jałowy roztwór karboksymetylocelulozy, 5 ml

  • Krople do oczu – działają odżywczo i ochronnie, nawilżają, powlekają.
Dostępny
26,45

O produkcie: Clarastill, jałowy roztwór karboksymetylocelulozy, 5 ml

100001290

Opis

Clarastill to krople do oczu o działaniu ochronnym, odżywczym, nawilżającym i powlekającym.

Właściwości

Clarastill to krople do oczu o bogatym składzie. Ich formułę tworzą zarówno składniki pomagające przywrócić gałce ocznej optymalny poziom nawilżenia, jak i składniki wspierające ich ochronę przed oddziaływaniem wolnych rodników.

Clarastill możesz stosować np. gdy odczuwasz dolegliwości ze strony oczu związane z kontaktem z dymem, pyłami, promieniowaniem słonecznym i przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach. Zawarte w nim składniki aktywne pomagają również łagodzić objawy pojawiające się na skutek noszenia soczewek kontaktowych i po pracy przed monitorem komputera. Formuła Clarastill bazuje na fizjologicznym roztworze chlorku sodu, ale uzupełniają ją m.in. gliceryna oraz N-acetylokarnozyna.

  • Roztwór chlorku sodu wspomaga nawilżanie oczu oraz łagodzenie objawów ich przesuszenia – np. pieczenia i bolesności.
  • Gliceryna - związek ten wspomaga utworzenie na powierzchni rogówki cienkiej warstwy wodnej i utrzymanie prawidłowego nawilżenia narządu wzroku.
  • N-acetylokarnozyna to silny antyoksydant. Wspiera ona zwalczanie wolnych rodników z powierzchni oka i ochronę gałki ocznej przed działaniem nadtlenków lipidów.

Możesz stosować Clarastill także jeśli nosisz soczewki kontaktowe, gdyż w jego składzie nie ma czwartorzędowych soli amoniowych.

Jak działa Clarastill?

W tych kroplach znajdują się gliceryna i roztwór chlorku sodu, które wspomagają kojenie łagodnych podrażnień oczu i związanych z nimi dolegliwości. Ich składnikiem jest także wersenian disodu, który wspiera ochronę przed zakażeniami oczu i pomaga utrzymać jałowość wyrobu medycznego.

Jak stosować Clarastill?

Należy wkraplać do oka (worka spojówkowego) od 1 do 2 kropli na dobę. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można zwiększyć częstotliwość stosowania preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Clarastill?

Zrezygnuj ze stosowania kropli, jeśli dokucza Ci infekcja oka. Nie mogą ich również używać osoby nadwrażliwe na jakikolwiek składnik tego preparatu.

Z czym nie łączyć Clarastill?

Nie wkraplaj tych kropli wraz z innymi preparatami do oczu. 


Skład

Karboksymetyloceluloza 0,3%, parahydroksybenzoesan metylu 0,03%, parahydroksybenzoesan propylu 0,012%, glicerol, N-acetylokarnozyna, chlorek sodu, wersenian disodowy, tetraboran sodu, diwęglan potasu, woda oczyszczona.
Zawiera środek konserwujący: wersenian disodowy,

Jak stosować

Zwykle zakrapla się 1-2 krople preparatu na dobę do worka spojówkowego ściskając lekko butelkę.
W zależności od potrzeb krople można stosować częściej.

Przeznaczenie

Dzięki właściwościom zawartego w nich przeciwutleniacza i działaniu przeciwko wolnym rodnikom, chroni tkanki oka (ciało szkliste, rogówkę, spojówkę) przed skutkami stresu oksydacyjnego spowodowanego przez niekorzystne warunki środowiska i ułatwiają powrót do ich prawidłowego stanu na drodze naturalnych mechanizmów.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku objawów infekcji oka.
Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Dystrybutor

Pharma Supply Sp. z o.o., ul. Marconich 2/9, 02-954 Warszawa

Producent

Pharma Supply Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"data-content-type":"html","data-appearance":"default","data-element":"main","data-decoded":"true","children":[{"html":"Clarastill to krople do oczu o dzia\u0142aniu ochronnym, od\u017cywczym, nawil\u017caj\u0105cym i powlekaj\u0105cym.","tag":"none"}],"tag":"div","style":""}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.