ClinSin Med, 30 saszetek

Wyrób medyczny w proszku do rozpuszczania, do płukania jamy nosowej.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

11,48

Klienci kupili również

O produkcie: ClinSin Med, 30 saszetek

100014810

Opis

ClinSin med 30 saszetek uzupełniających.

Właściwości

ClinSin med to produkt do pielęgnacji i oczyszczania nosa oraz zatok przynosowych. Preparat zawiera substancje, m.in. chlorek sodu, które:

  • pomagają oczyścić jamę nosa z zalegającej wydzieliny, wirusów, bakterii i alergenów;
  • wspierają nawilżenie śluzówki;
  • odpowiadają za zmniejszanie jej obrzęku.

ClinSin med Może być stosowany w przypadku wysokiego zapylenia lub przesuszenia powietrza, wysuszenia śluzówki po stosowaniu leków oraz nieżytów nosa różnego pochodzenia Jest odpowiedni również przy objawach pooperacyjnych nosa i zatok. Wskazaniem do stosowania produktu jest też zapalenie zatok. Ponadto może być używany w celach profilaktycznych. Produkt ClinSin med jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią.

Jak stosować ClinSin med?

Do irygatora należy wsypać jedną lub dwie saszetki i zalać ciepłą, przegotowaną wodą do poziomu oznaczonego linią 240 ml. Następnie wystarczy zakryć otwór na nakrętce palcem i wymieszać zawartość, by uzyskać klarowną mieszankę. Płyn należy aplikować w pozycji nachylonej nad umywalką lub miską, przykładając końcówkę do jednej dziurki nosa. Oddychając przez usta, trzeba ścisnąć butelkę, by roztwór mógł dostać się do nosa. Po zaaplikowaniu produktu do obu otworów nosowych należy wydmuchać nos w czystą chusteczkę.

Przed i po użyciem preparatu należy dokładnie umyć zestaw. Zatoki powinno się płukać 1-2 razy dziennie. Należy zachować co najmniej godzinną przerwę przed wyjściem na dwór przy temperaturze powietrza poniżej 19 stopni Celsjusza lub pójściem spać.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania ClinSin med?

Nie należy używać preparatu ClinSin med w przypadku całkowitej blokady nosa, krzywej przegrody nosowej i infekcji ucha. Przeciwwskazaniem jest też nadwrażliwość na substancję czynną. Osoby po operacji ucha powinny skonsultować chęć stosowania produktu z lekarzem.

Czy ClinSin med ma skutki uboczne?

Nie ma informacji na temat ewentualnych skutków ubocznych stosowania produktu ClinSin med.


Skład

1 saszetka zawiera: chlorek sodu 2,16 g

Jak stosować

Przed zastosowaniem należy uważnie przeczytać instrukcję użycia dołączoną do opakowania. Zawartość jednej saszetki (lub 2 dla roztworu hipertonicznego) wsyp do irygatora i uzupełnij ciepłą wodą do odpowiedniego poziomu oznaczonego napisem 240 ml. 


Przeznaczenie

Do stosowania u młodzieży (powyżej 12 roku życia) i dorosłych.
Do płukania nosa i zatok w przypadku:
- zapalenia zatok
- nieżytów nosa
- zabiegów chirurgicznych


Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Chronić przed światłem i wilgocią. Należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich warunków przechowywania wyrobu. Nie stosować po upływie terminu przydatności do użycia.

Dystrybutor

N.P.ZDROVIT SP. Z O.O.

Producent

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.
ul. Podstoczysko 30,
07-300 Ostrów Mazowiecka

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.