ClinSin Med, irygator + 16 saszetek

Proszek do płukania jamy nosowej i zatok w zestawie z irygatorem.

Dostępny
20,42
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

Klienci kupili również

O produkcie: ClinSin Med, irygator + 16 saszetek

100014811

Opis

ClinSin med irygator + zestaw saszetek do płukania zatok.

Właściwości

To zestaw składający się z butelki i saszetek z proszkiem do rozpuszczania, służący do płukania jamy nosowej i zatok w celu, oczyszczania, pielęgnacji, prewencji oraz przy objawach pooperacyjnych nosa i zatok.

Z wyrobu medycznego ClinSin med można przygotować roztwór izotoniczny i hipertoniczny. Roztwór izotoniczny w naturalny sposób oczyszcza nos z zalegających alergenów, bakterii i wirusów. Roztwór hipertoniczny, dzięki działaniu osmotycznemu, poza działaniem oczyszczającym, wykazuje również działanie obkurczające śluzówkę w przypadku infekcji, alergii (katar sienny) oraz stanów zapalnych zatok i zalegania wydzieliny w zatokach.

Skład

1 saszetka zawiera: chlorek sodu 2,16 g

Jak stosować

Przed zastosowaniem należy uważnie przeczytać instrukcję użycia dołączoną do opakowania. Zawartość jednej saszetki (lub 2 dla roztworu hipertonicznego) wsyp do irygatora i uzupełnij ciepłą wodą do odpowiedniego poziomu oznaczonego napisem 240 ml. Dokładnie zakręć butelkę, zatkaj otwór w nakrętce palcem i wstrząśnij irygatorem do uzyskania klarownego roztworu. Stań w pozycji nachylonej nad umywalką. Oddychając swobodnie przez usta przyłóż końcówkę nakrętki irygatora do jednego otworu nosa. Płynnie ściśnij butelkę tak, aby połowa roztworu dostała się do otworu nosowego. Nie uciskaj drugiego otworu, musi on pozostać otwarty, aby wypływająca woda wraz z wydzielinami miała ujście na zewnątrz jamy nosowej. To samo powtórz dla drugiego otworu nosa. NIE POŁYKAJ ROZTWORU!!! Po płukaniu oczyść nos chusteczką jednorazową poprzez wydmuchanie. Pozostałą ilość roztworu należy wylać, a zestaw umyć. Do każdego płukania przygotuj świeży roztwór.

Przeznaczenie

Do stosowania u młodzieży (powyżej 12 roku życia) i dorosłych.
Zestaw do płukania nosa i zatok w przypadku:
- zapalenia zatok
- nieżytów nosa
- zabiegów chirurgicznych

Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Chronić przed światłem i wilgocią. Należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich warunków przechowywania wyrobu. Nie stosować po upływie terminu przydatności do użycia.

Dystrybutor

N.P.ZDROVIT SP. Z O.O.

Producent

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.
ul. Podstoczysko 30,
07-300 Ostrów Mazowiecka

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.