Clotrimazolum Medana 10 mg/ml - płyn na skórę o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego, 15 ml

Dostępny
11,99

Klienci kupili również

Płyn do higieny intymnej w menstruacji z ekstraktem z kory dębu.

O produkcie: Clotrimazolum Medana 10 mg/ml - płyn na skórę o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego, 15 ml

100001306

Opis

Clotrimazolum Medana 10 mg/ml to płyn na skórę o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego.

Działanie

Substancją czynną leku Clotrimazolum Medana jest klotrymazol, lek z grupy pochodnych imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. W małych stężeniach wykazuje on działanie grzybostatyczne a w dużych lek działa grzybobójczo.

Wskazania

Grzybicze zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki, łupież pstry, grzybice wałów paznokciowych.

Przeciwwskazania

Preparat nie jest wskazany do stosowania jeśli pacjent ma uczulenie na klotrymazol lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku jak i również w pierwszym trymestrze ciąży, pod opatrunkiem okluzyjnym czy w okolicy oczu.

Stosowanie leku u dzieci

U dzieci w wieku do 11 lat lek może być stosowany wyłącznie na zlecenie lekarza.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Klotrymazol może hamować działanie innych miejscowo stosowanych leków przeciwgrzybiczych, zwłaszcza antybiotyków polienowych, np. nystatyny i natamycyny, osłabia działanie amfoterycyny B. Stosowane miejscowo kortykosteroidy osłabiają działanie klotrymazolu.

Ciąża

Leku nie można stosować w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży stosowanie leku jest możliwe tylko na wyraźne zalecenie lekarza. U kobiet karmiących piersią stosowanie leku jest możliwe tylko na wyraźne zalecenie lekarza.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle kilka kropli płynu lekko wciera się 2 do 3 razy na dobę w chorobowo zmienione miejsca na skórze. Po ustąpieniu ostrych objawów choroby, leczenie należy kontynuować jeszcze przez co najmniej 4 tygodnie, aż do całkowitego ustąpienia dolegliwości. W grzybicy stóp lek należy stosować jeszcze przez dwa tygodnie po ustąpieniu wszystkich objawów choroby, aby zapobiec jej nawrotowi.

Skutki uboczne

Przed rozpoczęciem stosowania leku Clotrimazolum Medana należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi.
Nie należy drapać swędzących chorych miejsc na skórze, ponieważ powoduje to rozprzestrzenianie się grzybicy.
Należy unikać noszenia ubrań i obuwia nie przepuszczającego wilgoci i ciepła.
Po myciu i kąpieli miejsca chorobowo zmienione, należy dokładnie osuszyć.
Odzież stykającą się ze zmianami chorobowymi i ręczniki, należy zmieniać codziennie i prać w temperaturze 90°C (zaleca się używanie ręczników jednorazowych).

Skład

Substancją czynną leku jest klotrymazol. Każdy ml płynu na skórę zawiera 10 mg klotrymazolu. Pozostałe składniki to: izopropylu mirystynian, etanol bezwodny.

Producent

Medana Pharma S.A.

Dystrybutor

Medana Pharma S.A., ul. Władysława Łokietka 10, 98-200 Sieradz

Typ produktu

Lek bez recepty

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"Clotrimazolum Medana 10 mg\/ml to p\u0142yn na sk\u00f3r\u0119 o szerokim zakresie dzia\u0142ania przeciwgrzybiczego.","tag":"none"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.